Jesteś tutaj: HomeInowrocławSenator Brejza napisał do premiera w sprawie braku komisarza w Inowrocławiu

Senator Brejza napisał do premiera w sprawie braku komisarza w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 17 listopad 2023 12:55

Miesiąc od wygaśnięcia mandatu prezydenta Inowrocławia, były już prezydent Ryszard Brejza podjął jako senator interwencję u premiera Mateusza Morawieckiego, bowiem przez ten czas premier nie powołał komisarza, który miałby pełnić obowiązki prezydenta Inowrocławia. Z tego powodu w Inowrocławiu do dzisiaj nie przedstawiono projektu budżetu na 2024 rok, choć ustawa wymagała uczynienia tego do minionej środy.

Senator Ryszard Brejza, który w tej sprawie napisał do premiera zwraca też uwagę, że nie chodzi jedynie o ustawowy obowiązek przedstawienia projektu budżetu radnym i opinii publicznej, ale też przekazania dokumentu do zaopiniowania przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

 

W całej historii Inowrocławia nie wystąpił jeszcze podobny przypadek tak lekceważącego niewypełnienia ustawowego obowiązku. Po poprzednich wyborach w 2019 r. w podobnych okolicznościach jakie wystąpiły w innych miastach, pełniący obowiązki prezydenta powołani zostali w ciągu kilku lub najwyżej kilkunastu dni (Gliwice, Nowa Sól...). Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że już 16 X a więc dzień po wyborach radni inowrocławscy w poczuciu odpowiedzialności za Miasto chcąc uniknąć podobnej sytuacji zwrócili się do Wojewody oraz Prezesa Rady Ministrów o powołanie na funkcję pełniącego obowiązki Prezydenta Miasta Inowrocławia W. Piniewskiego dotychczasowego wielokadencyjnego zastępcy Prezydenta – napisał senator Ryszard Brejza do premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Brejza zadaje też konkretne pytania, kluczowe dotyczy dlaczego do dzisiaj nie powołano komisarza. Senator chce też wiedzieć jakie konkretne kandydatury na tę funkcję skierował do premiera wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz czy była to także kandydatura Wojciecha Piniewskiego.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu