Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia obwinia wojewodę o doprowadzenie do chaosu w mieście

Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia obwinia wojewodę o doprowadzenie do chaosu w mieście

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 20 listopad 2023 14:33
Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia obwinia wojewodę o doprowadzenie do chaosu w mieście Fot: UM Inowrocław

Publikacje dotyczące Inowrocławia zrobiły się trochę monotematyczne, jednakże jest to bezprecedensowa w najnowszej historii tego miasta, gdy już od 36 dni ten samorząd nie ma organu władzy wykonawczej, bowiem premier w konsultacji z wojewodą nie powołał komisarza do pełnienia tych obowiązków. W praktyce Inowrocław pomimo ustawowe go wymogu (do 15 listopada) wciąż nie ma projektu budżetu na 2024 rok.

36 dni minęło od wyborów parlamentarnych, a Pan Mikołaj Bogdanowicz – wciąż jeszcze Wojewoda Kujawsko-Pomorski - nie potrafi skutecznie wywiązać się ze swoich obowiązków i skutecznie wystąpić do Prezesa Rady Ministrów o powołanie osoby pełniącej tymczasowo obowiązki prezydenta naszego Miasta. Dzieje się tak, pomimo wystosowanego przez Radę Miejską apelu, pomimo licznych próśb ze strony parlamentarzystów, samorządowców i obywateli naszego regionu – napisał w stanowisku przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski, który postanowił odnieść się do sytuacji - Nie chcę wierzyć, że bezczynność Pana Wojewody może wynikać z urażonej dumy własnej po kolejnej wyborczej porażce, ani z wewnątrzpartyjnych rozgrywek w jego obozie politycznym. Chciałbym zwrócić uwagę Pana Wojewody, jak i opinii publicznej, że obecny stan rzeczy nie powinien być w żadnej mierze rozpatrywany pod kątem politycznym czy osobistych ambicji jakichkolwiek działaczy, a jedynie przez pryzmat zapewnienia możliwości sprawnego funkcjonowania Miasta i jego instytucji.

 

Zdaniem Marcinkowskiego ta sytuacja w sposób niezbyt korzystny wieńczy okres 8 lat pełnienia funkcji wojewody przez Mikołaja Bogdanowicza.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu