Jesteś tutaj: HomeInowrocławKownacki oficjalnie zapowiedział start na urząd prezydenta Inowrocławia

Kownacki oficjalnie zapowiedział start na urząd prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 12 luty 2024 12:08

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie potwierdziło kandydata na prezydenta Inowrocławia, którym będzie poseł Bartosz Kownacki. W opinii Kownackiego przez ostatnie lata Inowrocław nie wykorzystywał szans rozwojowych oraz swojego potencjału, dlatego konieczna jest zmiana.

 

- Inowrocław przez ostatnie lata nie rozwijał się tak jakby chcieli tego mieszkańcy mimo tego, że to jest miasto o ogromnym potencjale i perspektywach. To jest to miasto o jednym z największych problemów demograficznych nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. To miasto się wyludnia – mówił na inowrocławskim rynku, przed figurą św. Jadwigi poseł Bartosz Kownacki. Zaprezentowanie kandydata w tym miejscu, ma symbolicznie nawiązywać do tego, że Inowrocław kiedyś w historii był administracyjnie ważniejszy nawet od Bydgoszczy.

 

 

- Jest to miasto, w którym dotychczasowi włodarze nie zaproponowali żadnej rozsądnej perspektywy, dlatego te wybory o tym będą czy chcemy zmiany czy kontynuacji. Czy chcemy Inowrocław się zwijał czy rozwijał? - mówił poseł Kownacki - Jednym z największych pracodawców w Inowrocławiu jest jednostka wojskowa. Według planów Platformy Obywatelskiej w 2015 roku – słyszeliśmy te głosy – miała zostać zlikwidowana na rzecz Pruszcza Gdańskiego. Kiedy przejęliśmy władzę uchroniliśmy tę jednostkę i daliśmy Inowrocławowi szansę na rozwój.

 

Kownacki wskazał, że dzięki uniemożliwieniu likwidacji jednostki wkrótce będą tutaj stacjonować kupione od Amerykanów śmigłowce Apache, a w planach są także drony bojowe.

 

Jako kandydat na prezydenta zarejestrował się pełniący w grudniu funkcję komisarza Marek Słabiński. Kandydować zamierza także pełniący aktualnie funkcję prezydenta Wojciech Piniewski, była wiceprezydent Ewa Koman oraz Arkadiusz Fajok.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu