Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa prezydenta Inowrocławia może wystartować nawet około sześciu kandydatów

Na prezydenta Inowrocławia może wystartować nawet około sześciu kandydatów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 13 luty 2024 11:27

Jeszcze miesiąc został na zarejestrowanie kandydatów na urząd prezydenta Inowrocławia – jest to sporo czasu, w którym wydarzyć może się wiele. Wczoraj (12 lutego) minął jednak termin rejestracji komitetów wyborczych – żeby móc zarejestrować kandydata na prezydenta, trzeba mieć zarejestrowany komitet, zatem to pozwala nam przedstawić wstępne szacunki.

 

Na początek szybko o niemal pewnych kandydatach: Koalicja Obywatelska wystawi pełniącego obowiązki prezydenta Wojciecha Piniewskiego; Porozumienie Samorządowe Ewę Koman; PiS posła Bartosza Kownackiego. Swój komitet zarejestrował też Marek Słabiński – który w grudniu pełnił obowiązki prezydenta Inowrocławia. Pytany przez nas potwierdza, że zamierza kandydować na prezydenta.

 

Dalej mamy komitet Arkadiusza Fajoka, który chęć kandydowania zapowiedział jeszcze jesienią, właściwie jako pierwszy.

 

Zarejestrowany jest też komitet Janusza Misterskiego, w internecie pojawiło się nawet zdjęcie z wywieszonym jego banerem. Jest to jednak postać zagadkowa – prowadzi on zakłada kamieniarski, w 2014 roku bez sukcesu kandydował do Rady Miejskiej z listy PiS-u.

 

Swój komitet zarejestrowało też stowarzyszenie Nasze Kujawy – jego prezesem jest radny Dobromir Szymański, a wiceprezesem były parlamentarzysta Adam Roszak. Jest to zatem można powiedzieć środowisko byłych gowinowców, być może pod tym szyldem wystartuje Trzecia Droga.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu