Jesteś tutaj: HomeInowrocławPiS wyciąga w kampanii temat spalarni

PiS wyciąga w kampanii temat spalarni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 26 marzec 2024 14:34

Kandydujący na urząd prezydenta Inowrocławia poseł Bartosz Kownacki zapowiedział, że będzie przeciwko budowanej spalarni w Mątwach, wtóruje mu w tym Ireneusz Stachowiak z Solidarnej Polski, który od dłuższego czasu sprzeciwia się budowie spalarni. Przypomnijmy – z inicjatywą budowy spalarni wyszedł prywatny inwestor, który chciałby ją zlokalizować na terenie zakładów Ciech Soda Mątwy.

- Stop spalarniom śmieci – zapowiada poseł Bartosz Kownacki - Nie można mieć rozdwojenia jaźni, że z jednej strony mówi się o uzdrowisku, z drugiej strony buduje się spalarnie śmieci. Stąd jasny punkt mojego programu.

 

Inwestor wniósł do prezydenta Inowrocławia o wydanie warunków dla inwestycji. Teoretycznie przyszły prezydent Inowrocławia może nie wyrazić na to zgodę, przy czym musi mieć na to zgodne z prawem uzasadnienie. W przeciwnym przypadku inwestor może zaskarżyć decyzję do sądu, który może nakazać wydanie takich warunków.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wiadomości z regionu