Jesteś tutaj: HomeInowrocławOstatnie dni, aby zgłosić chęć głosowania przez pełnomocnika

Ostatnie dni, aby zgłosić chęć głosowania przez pełnomocnika

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław środa, 27 marzec 2024 15:53

W związku z wyborami samorządowymi, które odbędą się 7 kwietnia br. informujemy, że 29 marca br. upływa termin składania wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania.

 

Przez pełnomocnika głosować może wyborca ujęty w obwodzie głosowania właściwym dla adresu zameldowania na pobyt stały, niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub który najpóźniej w dniu głosownia kończy 60 lat.

Wniosek należy złożyć w Urzędzie Miasta Inowrocławia w pokoju nr 7, przez ePUAP lub pocztą tradycyjną. Wniosek oraz zgodę na przyjęcie pełnomocnictwa można pobrać w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

W spisach wyborców zostały umieszczone osoby zameldowane w Inowrocławiu na pobyt stały i ujęte w stałym obwodzie głosowania. Osoby zamieszkałe w Inowrocławiu bez zameldowania na pobyt stały, muszą złożyć wniosek o ujęcie w stałym obwodzie głosowania.

 

Wniosek ten należy złożyć w Urzędzie Miasta Inowrocławia w pokoju nr 13, przez ePUAP lub pocztą tradycyjną. Wnioski do pobrania dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające fakt zamieszkania pod wskazanym adresem lub zameldować się na pobyt czasowy. W tych wyborach zaświadczeń o prawie do głosowania poza miejscem stałego zamieszkania nie wydaje się.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu