Jesteś tutaj: HomeInowrocławSpot z ufo w Tarkowie Dolnym obejrzało ponad 185 tys. osób. Sławę zdobył już jednak przed publikacją

Spot z ufo w Tarkowie Dolnym obejrzało ponad 185 tys. osób. Sławę zdobył już jednak przed publikacją

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 16 kwiecień 2024 00:27
Spot z ufo w Tarkowie Dolnym obejrzało ponad 185 tys. osób. Sławę zdobył już jednak przed publikacją Kadr ze spotu Kapral-Car

3 kwietnia firma zajmująca się złomowiskami samochodowymi z siedzibą w Barcinie opublikowała spot, który zaczyna się od niepokojącej informacji w jednej z ogólnopolskich stacji radiowych o tym, że przy drodze krajowej nr 25 w Tarkowie Dolnym (czyli prawie pod Inowrocławiem) wylądowało ufo. W spocie pojawią się uzbrojeni żołnierze, straż pożarna, osoby w skafandrach zbierające próbki. Nie zadziwi nikogo, że finał tego spotu jest taki, że przyjeżdża laweta i zabiera rozbity spodek na złomowisko.

Spot ten kręcono faktycznie w Tarkowie Dolnym w drugiej połowie marca – już wtedy o sprawie zrobiło się głośno, bo jadący krajową 25-tką kierowcy robili zdjęcia spodka i kręcących się wokół niego osób w skafandrach. Szybko sprawę podchwyciły bydgoskie i inowrocławskie media – jak pisaliśmy: ten temat przebił w lokalnych mediach nawet dyskusję w Sejmie o rosyjskiej rakiecie, którą blisko przed rokiem znaleziono w Zamościu pod Bydgoszczą. Żyło to wszystko zatem w mediach społecznościowych, przy czym nikt raczej nie traktował tego na poważnie jako inwazji obcych, lecz od początku traktowano sprawę w kategorii żartu, dość szybko się wyjaśniło też, że jest kręcony spot.

 

Motyw ufo pojawia się też w innych wariacjach tego spotu – 150 tys. obejrzeń zyskało nagranie lawety zabierającej spodek ze stadionu żużlowego Polonii Bydgoszcz.

 

185 tys. obejrzeń to patrząc lokalnie sporo, ale ogólnopolsko to już niewiele, gdzie najlepsze pomysły bez problemu przebijają milion. Motyw ufo w naszym regionie zrobił kiedyś większą sławę – kilka lat temu w Wylatowie pod Mogilnem na polach powstawały ogromne piktogramy – do dzisiaj nie wyjaśniono co było przyczyną ich powstawania, ale Wylatowo zaczęto kojarzyć z ufo. Były próby zbudowania na tym jakieś turystyki. Tworzyło się nawet powoli muzeum ufo, ale gdy piktogramy od 2009 roku przestały powstawać, wygasły też emocje wokół Wylatowa i temat po prostu umarł śmiercią naturalną.

 

Zdobyliśmy kosmicznego ducha recyklingu - teraz nie tylko auta lądują u nas, ale również statki kosmiczne! Nasza stacja to nie granica, to orbita dla zrównoważonego rozwoju w przyszłości.

Opublikowany przez Kapral-Car Środa, 3 kwietnia 2024

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

  W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

 • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

  Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu