Jesteś tutaj: HomeInowrocławPiniewskiego popierają kolejni politycy obozu rządzącego. Fajok obiecuje darmową komunikację

Piniewskiego popierają kolejni politycy obozu rządzącego. Fajok obiecuje darmową komunikację

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 16 kwiecień 2024 20:52
Minister Bodnar w Inowrocławiu Minister Bodnar w Inowrocławiu Fot: Facebook / Wojciech Piniewski

W niedzielę 21 kwietnia rozstrzygnie się to kto będzie prezydentem Inowrocławia – ostatnie dni to kolejni politycy popierający kandydaturę Wojciecha Piniewskiego, jego kontrkandydat Arkadiusz Fajok jeżeli chodzi o publiczne wystąpienia jest nieco mniej aktywny, tydzień zaczął od zapowiedzenia wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej po wygranych wyborach.

Arkadiusz Fajok uważa, że darmowa komunikacja miejska przyniesie sporo korzyści, w tym przede wszystkim ekologicznych, ale też ożywi aktywność mieszkańców, zmniejszy koszty remontów dróg oraz zmniejszy obłożenia parkingów. Kilka miast podobnej wielkości jak Inowrocław na taki krok się już zdecydowały – w najbliższym sąsiedztwie chociażby Konin i Kalisz.

 

Wojciech Piniewski w ostatnich dniach głównie pokazywał się z politykami, którzy okazywali mu wsparcie, temu poparciu poświęca też sporo uwagi w swoich mediach samorządowych. Poparcie Piniewskiemu udzielił też radny Trzeciej Drogi (jedyny wybrany w Inowrocławiu) Robert Rychwicki. Jest ono jednak o tyle ciekawe, że Koalicja Obywatelska wraz z Rychwickim ma na dzisiaj większość w Radzie Miejskiej.

 

Oficjalnego poparcia podczas wizyty w Inowrocławiu Piniewskiemu udzielił też minister sprawiedliwości prof. Adam Bodnar, następnie minister finansów Andrzej Domański, a na Facebook-u Piniewski opublikował nagranie z minister zdrowia Izabellą Leszczyną, która również udzieliła mu poparcia. Na tym jednak nie koniec – jako następny w Inowrocławiu z poparciem pojawił się wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, jednocześnie jeden z liderów polskiej Lewicy. Na koniec dołożyć możemy prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz, która również pofatygowała się na Kujawy.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu