Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław wybrał wykonawcę dla wdrożenia procedury invitro

Inowrocław wybrał wykonawcę dla wdrożenia procedury invitro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 18 kwiecień 2024 18:39

Nowy rząd chce od czerwca reaktywować program refundacji procedury invitro. Obecne władze Inowrocławia chcą, aby również budżet miasta refundował mieszkańcom tę procedurę, podobnie jak to robią inne samorządy np. Bydgoszcz. Inowrocław należy do miast, które najbardziej odczuwają proces wyludniania się.

Inowrocław zawarł umowę z firmą Chilico, która ma opracować wstępny projekt miejskiego programu refundacji leczenia metodą in vitro. Wstępny projekt programu już jest, teraz musi go zaopiniować Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, dopiero z jej pozytywną opinią program będzie mógł trafić pod obrady Rady Miejskiej w celu ostatecznego zatwierdzenia. Inowrocławski program ma objąć 10 par.

 

- Działając konsekwentnie, przechodzimy do realizacji następnego etapu wdrożenia miejskiego programu IN VITRO. Będzie to kolejne, obok rządowego projektu, wsparcie dla par chcących skorzystać z nowoczesnej metody leczenia niepłodności. Szansę na zostanie rodzicem powinien mieć każdy, spełnienie tego marzenia nie powinny ograniczać możliwości finansowe – podsumowuje pełniący funkcję Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu