Jesteś tutaj: HomeInowrocławPracownicy zostali w kopalni na znak solidarności z głodującymi

Pracownicy zostali w kopalni na znak solidarności z głodującymi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 04 listopad 2014 16:17

Po 15 dniach głodówki w siedzibie Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” zakład odwiedziła wojewoda Ewa Mes, która wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami pracowników oraz właściciela zakładu PKN Orlen. Uzgodniono, że w najbliższych dniach mają rozpocząć się negocjacje.

W nocy pogotowie zabrało kolejnego górnika, który ze względu na stan zdrowia musiał zostać zabrany do szpitala, gdzie przebywa do teraz. Wcześniej zabierani byli inni protestujący, obecnie głoduje 6 osób. W czasie wizyty wojewody Ewy Mes ustalono, że oczekiwania związkowców będą podzielone na dwa bloki – gospodarcze i pracownicze.

 

Rozmowy dotyczące tych pierwszych będą prowadzane z udziałem przedstawicieli państwa, gdyż PKN Orlen jest przedsiębiorstwem państwowym. O sprawach pracowniczych związkowcy mają rozmawiać bezpośrednio z PKN Orlen.

 

Najpóźniej miałyby się one rozpocząć w piątek, przewodniczący protestu Jerzy Gawęda informuje nas, że głodówka będzie nadal prowadzona.

 

- Musimy określić kto będzie stał na straży ewentualnych uzgodnień – podkreśla w rozmowie z nami Gawęda.

 

Na znak solidarności z głodującymi kilkudziesięciu górników pracujących na warzelni soli, po zakończonej pracy we wtorek pozostało w zakładzie.

 

Jutro pod Kancelarią Premiera w Warszawie mają pikietować pracownicy spółek wchodzących w skład PKN Orlen, w tym też przedstawiciele IKS Solino z Inowrocławia oraz Anwilu z Włocławka.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu