Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław nie załapał się na ,,schetynówki”

Inowrocław nie załapał się na ,,schetynówki”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 04 listopad 2014 23:49

Wojewoda ogłosiła listę rankingową dla projektów drogowych, które uzyskają wsparcie z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych popularnie nazywanego ,,schetynówkami”. Na rok 2015 kujawsko-pomorskie otrzyma 60 mln zł, do powiatu inowrocławskiego trafi jednak tylko 1,8 mln zł.

Inowrocław wnioskował o przebudowę ulicy Metalowców, w celu zwiększenia warunków bezpieczeństwa. Projekt zakładający dotację w wysokości 462 tys. zł został jednak przez komisję oceniony dość nisko. Dotacji nie uzyskała też gmina Kruszwica na przebudowę ulicy Cichej oraz Wiejskiej za ponad 1,1 mln zł. Minimalnie po za listą projektów, które uzyskały dotację znalazł się też wniosek dotyczący przebudowy drogi powiatowej leżącej na terenie Inowrocławia wzdłuż ulicy Marii Skłodowskiej Curie.

 

W powiecie inowrocławskim pozytywnie oceniono natomiast projekt przebudowy drogi powiatowej pomiędzy Wojdalem i Pakością za 1,8 mln zł dotacji. Drugą połowę wartości inwestycji pokryje samorząd powiatowy.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu