Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzewrót w inowrocławskim PiS-ie się dokonał

Przewrót w inowrocławskim PiS-ie się dokonał

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 01 kwiecień 2016 21:46

Po zaskakującym wyrzuceniu z Prawa i Sprawiedliwości dwójki radnych z Inowrocławia (do dzisiaj publicznie nie przedstawiono powodów tej decyzji), inowrocławskie struktury partii mają już nową przewodniczącą. Katarzyna Śmiełowska należy do ludzi posła Tomasza Latosa. Nie można wykluczać że zmiana w kierownictwie lokalnego PiS pozwoli zbliżyć się do koalicji PO – Solidarna Polska w Radzie Miasta, którą stanowczo krytykował poprzedni przewodniczący Jerzy Gawęda.

O nowej przewodniczącej inowrocławskich struktur dowiadujemy się ze strony internetowej PiS w okręgu bydgoskim. Informacja ta nie jest jednak specjalnie eksponowana, znajduje się bowiem dopiero w jednej z zakładek.

 

Inowrocław stał się poligonem rozgrywek wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Jerzy Gawęda był związany bowiem z frakcją europosła Kosmy Złotowskiego. Z partii wykluczono również radnego miejskiego Macieja Basińskiego, który krytykuje na sesjach Rady Miejskiej prezydenta Brejzę i współrządzącą z nim koalicję. Gawęda i Basiński coraz śmielej reprezentowali w Inowrocławiu nurt nawołujący do zbliżenia tego miasta do Bydgoszczy i uniezależnienia się od toruńskich elit politycznych. Inowrocławski przewrót może nie zostać zatem bez wpływu na politykę regionalną.

 

Za decyzja o wyrzuceniu trójki czołowych działaczy inowrocławskiego PiS-u stać ma poseł Tomasz Latos. W kuluarach pada również udział w tej rozgrywce radnego wojewódzkiego Adama Banaszaka, który formalnie jest zawieszony w prawach członka, z powodu zbyt bliskich kontaktów z marszałkiem Piotrem Całbeckim i koalicją PO – PSL w Sejmiku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu