Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 12 maj 2016

Zespół dr hab. Andrzeja Oleksy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzyma z Narodowego Centrum Nauki 372 tys. zł na badania, które dotyczyć będą ochrony pszczół. W ostatnim czasie organizmy te znalazły się pod szczególnym zagrożeniem wymarcia, stąd też grant jaki otrzyma Katedra Genetyki jest na czasie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 7 maja w Budapeszcie rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma stołecznymi klubami, którego stawką był puchar kraju. Zwyciężył Ferencvárosu Budapeszt, ciekawie było również na trybunach.

Opublikowano w Magyar Hirek

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiadając na interpelacje posła Pawła Olszewskiego podtrzymuje stanowisko wicepremiera Jarosława Gowina, iż wspierać będzie działania dążące do konsolidacji uczelni wyższych. Inicjatywa utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, jest zatem działaniem przeciwnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

12 maja rozpoczął się przewrót majowy, zamach stanu, na czele którego stanął marszałek Józef Piłsudski. Stosunek Polaków do tego wydarzenia do dzisiaj nie jest jednoznaczny – jedni chwalą Piłsudskiego za rozprawienie się osłabiającymi kraj sporami parlamentarnymi, drudzy wypominają, że zaczął się okres rządów autorytarnych i zamykania opozycji w więzieniach. Dzisiaj spór ten próbują rozstrzygać jeszcze niekiedy historycy, warto wyciągnąć lekcję z wydarzeń z maja 1926 roku i wziąć z nich przestrogę.

Opublikowano w Magazyn

Po majowym długim weekendzie rozpoczęły się terenowe prace geotermalne, które mają przygotować do prac budowlanych odcinek Białe Błota – Szubin. Podobne prace ruszą wkrótce na pozostałych kujawsko-pomorskich odcinkach drogi S-5. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła również strony internetowe dla poszczególnych odcinków, na których będą prezentowane sprawozdania z realizacji inwestycji.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu w Gazecie Pomorskiej ukazało się płatne ogłoszenie na całą stronę, w formie anonimowego artykułu, szkalujące radnego opozycji Marcina Wrońskiego. Pokrzywdzony informuje, iż ustalił, że za publikację zapłacili inowrocławscy podatnicy z pieniędzy publicznych. Wroński nie wyklucza, że autorem publikacji może być nawet prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Opublikowano w Inowrocław

W sobotę 28 maja z okazji Kolejowego Dnia Dziecka przejedzie pociąg specjalny z przez Krajnę na Pałuki, po niewykorzystywanej na co dzień linii kolejowej nr 281. Dłuższe postoje przewidziano w Sępólnie Krajeńskim, w Kcyni oraz w drodze powrotnej w Więcborku. Spodziewać możemy się zatem dodatkowych atrakcji na tych dworcach kolejowych.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Od pewnego czasu krążą w Sejmie słuchy, iż klub Pawła Kukiza może opuścić kolejny poseł. Mowa o jego imienniku z Bydgoszczy, pośle Skuteckim, który miałby w polskim parlamencie reprezentować partię KORWiN. Partia Janusza Korwin-Mikke w wyborach parlamentarnych nie przekroczyła progu wyborczego, ale załapała się na finansowanie z budżetu państwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wiadomości z regionu