Na konferencji prasowej uczestników buntu w MZK, która odbyła się w dniu 27 czerwca wystąpił jeden z liderów Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Transportu Publicznego, którego do głosu poprosił organizator konferencji, który w swojej wypowiedzi krytykował władze miasta, za co od protestującej załogi zbierał brawa. Jak się okazuje jest on były pracownikiem MZK, który pracy ostatecznie kierowcą nie został z powodu rażącego incydentu, który zagrażać mógł mieszkańcom.
W ubiegłym tygodniu udało się zażegnać groźbę konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich Biziela i Jurasza, co prawda rektor UMK całkowicie się nie wycofał, ale będą prowadzone dalsze analizy, przez co w najbliższych miesiącach żadne wiążące decyzje nie zapadną. Wciąż w tej sprawie zdania nie wyraził resort zdrowia.
Od kilku dni w ośrodkach ruchu drogowego w całej Polsce protestują egzaminatorzy, w czwartek do akcji włączy się też bydgoski WORD, przez co w czwartek i w piątek nie będą odbywały się egzaminy. Egzaminów nie będzie także w oddziale bydgoskiego WORD w Inowrocławiu.
Potrzeba było 13 dni, aby radni Rady Miasta wyrazili wspólne stanowisko, że kierowcy i motorniczowie na czas prowadzenia rozmów powinni wrócić do pracy, aby trwający strajk nie uderzał w bydgoszczan. Po tych 13 dniach udało się uzyskać takie deklaracje.
Już 16 lipca inowrocławski Rynek zamieni się w niezwykłe kolorowe i pełne atrakcji miejsce na mapie miasta. Tego dnia zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej edycji Art Ino Festiwal. Parasolki na „Królówce”, żywe rzeźby, pokazy magii, pokazy kuglarsko-cyrkowe, balonowe show – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach imprezy.
Jak Rada Miasta w ramach komisji doraźnej chce w jakikolwiek rozwiązać sytuację wokół MZK, skoro część jej członków nie ma pojęcia o kompetencjach jakimi dysponuje? Brzmi to groteskowo, ale niestety taka jest rzeczywistość. Przejawia się niestety to tym, że zarówno strony sporu oraz mieszkańcy widzą, że radni są bezradni oraz ogromną indolencję.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że we wtorek z funkcji dyrektor generalnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Katarzyny Molskiej-Giżyckiej. Dyrektorów generalnych w Urzędach Wojewódzkich powołuje i odwołuje bezpośrednio premier. To już kolejna dyrektor generalna w ostatnich latach, która została odwołana.
Jesienią 2020 roku ruszyła budowa 6-kondygnacyjnego parkingu przy ulicy Grudziądzkiej, który pomieścić będzie wstanie około 570 samochodów. W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej nastąpi jego otwarcie, przez co zwiększy się liczba miejsc parkingowych w centrum Bydgoszczy.
Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.
FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.
Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:
W piątek 31 marca Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dokonała podsumowania 31. Finału – ostatecznie na koncie WOŚP znalazło się 243 mln, 259 tys. i 387 zł. To wynik o prawie 19 mln zł wyższy niż przed rokiem, mamy zatem nowy rekord. Tegoroczny cel to wsparcie sprzętowe dla walki z sepsą, czyli skorzystają na tym wszystkie grupy wiekowe.
Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo nakazu wstrzymania rekrutacji jaką wydały dyrektor generalny – to główne zarzuty jakie stawia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, której podlegają wszystkie nadleśnictwa z kujawsko-pomorskiego, Najwyższa Izba Kontroli. Kontrola dotyczyła gospodarki kadrowej w latach 2018-2022 (do czerwca).