Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMistrzostwa Polski w Szachach kolejny rok na Kujawach. Tym razem zawitają pod Mysią Wieżę

Mistrzostwa Polski w Szachach kolejny rok na Kujawach. Tym razem zawitają pod Mysią Wieżę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica sobota, 30 kwiecień 2022 12:22
Mistrzostwa Polski w Szachach kolejny rok na Kujawach. Tym razem zawitają pod Mysią Wieżę Fot: Jacek Nowacki / K-PUW

8 maja rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Polski w Szachach, najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone temu sportowi. Ich gospodarzem będzie Kruszwica, co się wpisze w obchody 600. rocznicy nadania praw miejskich temu miastu. Patronat honorowy nad turniejem objął premier Mateusz Morawiecki.

W ubiegłym rokiem gospodarzem Mistrzostwa Polski w Szachach była Bydgoszcz, mamy zatem kolejny rok z rzędu tą istotną dla szachistów imprezę na Kujawach.

 

- Czujemy się wyróżnieni jako miasto królewskie, że wyłonienie mistrza Polski w szachach nastąpi właśnie w Kruszwicy – podkreślał na konferencji prasowej zapowiadającej zawody, burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

 

- To najważniejsze wydarzenie szachowe w kraju. To zjazd do Kruszwicy całej elity szachowej – zaznacza minister Łukasz Schreiber, w przeszłości mistrz Polski juniorów w tej dyscyplinie. Zdaniem Schreibera dzięki organizacji tego turnieju Kruszwica ma szansę na szerszy rozgłos - Kruszwicy to się należy, temu pięknemu miastu, aby zwrócić na nie uwagę, nie tylko pod względem turystycznym.

 

Pula nagród w tym turnieju sięgnie 350 tys. zł. Dodatkowo jako wydarzenie towarzyszące odbędzie się Turniej w szachach szybkich z okazji 600-lecia Kruszwicy.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

    Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

  • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

    Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu