Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMistrzostwa Polski w Szachach kolejny rok na Kujawach. Tym razem zawitają pod Mysią Wieżę

Mistrzostwa Polski w Szachach kolejny rok na Kujawach. Tym razem zawitają pod Mysią Wieżę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica sobota, 30 kwiecień 2022 12:22
Mistrzostwa Polski w Szachach kolejny rok na Kujawach. Tym razem zawitają pod Mysią Wieżę Fot: Jacek Nowacki / K-PUW

8 maja rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Polski w Szachach, najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone temu sportowi. Ich gospodarzem będzie Kruszwica, co się wpisze w obchody 600. rocznicy nadania praw miejskich temu miastu. Patronat honorowy nad turniejem objął premier Mateusz Morawiecki.

W ubiegłym rokiem gospodarzem Mistrzostwa Polski w Szachach była Bydgoszcz, mamy zatem kolejny rok z rzędu tą istotną dla szachistów imprezę na Kujawach.

 

- Czujemy się wyróżnieni jako miasto królewskie, że wyłonienie mistrza Polski w szachach nastąpi właśnie w Kruszwicy – podkreślał na konferencji prasowej zapowiadającej zawody, burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

 

- To najważniejsze wydarzenie szachowe w kraju. To zjazd do Kruszwicy całej elity szachowej – zaznacza minister Łukasz Schreiber, w przeszłości mistrz Polski juniorów w tej dyscyplinie. Zdaniem Schreibera dzięki organizacji tego turnieju Kruszwica ma szansę na szerszy rozgłos - Kruszwicy to się należy, temu pięknemu miastu, aby zwrócić na nie uwagę, nie tylko pod względem turystycznym.

 

Pula nagród w tym turnieju sięgnie 350 tys. zł. Dodatkowo jako wydarzenie towarzyszące odbędzie się Turniej w szachach szybkich z okazji 600-lecia Kruszwicy.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

     To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

  • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

    W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu