Jesteś tutaj: HomeMagazynRosyjski bombowiec strategiczny zaatakował centrum handlowe w mieście partnerskim Bydgoszczy. Sporo ofiar

Rosyjski bombowiec strategiczny zaatakował centrum handlowe w mieście partnerskim Bydgoszczy. Sporo ofiar

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn wtorek, 28 czerwiec 2022 20:40

W poniedziałek w południe rosyjski bombowiec wystrzelił pocisk w centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku równając je z ziemią – wewnątrz obiektu znajdowało się ponad tysiąc osób. Krzemieńczuk to miasto partnerskie Bydgoszczy, od momentu wybuchu wojny społeczność bydgoska stara się wspierać mieszkańców tego miasta czy to darami, ale też poprzez pomoc finansową.

Z informacji z wtorku wynika, że w wyniku tego nalotu zginęło ponad 20 osób, a 59 osób zostało rannych. Faktyczna liczba poszkodowanych może być jednak większa.

 

Do tej pory Krzemieńczuk znajdował się z dala od frontu, najbliższe walki toczyły się ponad 200 km od tego miastu. Ostrzelanie centrum handlowego z ludźmi pokazuje mieszkańcom Krzemieńczuka, że nie mogą czuć się zbyt bezpieczni.


- Rosja stała się największą organizacją terrorystyczną na świecie - ocenił prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski. Ten atak potępił też m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron. Do sprawy odniósł się też prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski nazywając sprawców tego ataku rosyjskimi zbrodniarzami.

 

Federacja Rosyjska uważa, że to jest inscenizacja, a zaatakowany został tylko skład amunicji. Wpisuje się to w retorykę kłamstw jakie stosuje Rosja.

 

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

    Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

  • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

    W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu