Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 grudzień 2012

13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny. Rozpoczęły się internowania i prześladowania przedstawicieli opozycji. Tego dnia w Bydgoszczy jezuici odprawili mszę świętą w intencji Ojczyzny. Eucharystie każdego 13-tego dnia miesiąca stały się trwającą do dzisiaj tradycją parafii przy Placu Kościeleckich i wpisały się na trwałe w historie walki z komunizmem.

 

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 13 grudzień 2012 20:06

Radni ustalą stawki za gospodarkę śmieciami

Od nowego roku zaczną obowiązywać nowe przepisy, które obligować będą gminy do gospodarowania odpadami komunalnymi. W poniedziałek radni Inowrocławia uchwalą stawki jakie będą obowiązywać na terenie miasta.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 13 grudzień 2012 17:03

Demolował przychodnie na Wyżynach

Za zniszczenie szyby w placówce zdrowia 33-latkowi grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Teatrze Miejskim w Inowrocławiu, we wtorek 18 grudnia odbędzie się uroczystość 83 urodzin Jego Eminencji Prymasa Polski Seniora Józefa Glempa, który jest także honorowym obywatelem Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Młodzież Wszechpolska w całym kraju organizuje paczki świąteczne dla kombatantów na kresach. Do akcji włączyło się także bydgoskie koło.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 13 grudzień 2012 15:02

Przypomniano dzieciom o kartce świątecznej

 Dzieci uczestniczące w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekę w Paterku dowiedziały się o historii pierwszej kartki, której "wynalazcą" był Szkot, Thomas Sturrock. Swoje pierwsze dzieło stworzył w 1841 r. Natomiast pierwszą kartkę z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia wysłał w 1842 r. 16-letni artysta, William Maw Egley.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W okresie stanu wojennego na terenie Bydgoszczy w konspiracji wydawanych było kilka tytułów podziemnych gazet. O szczegółach opowiada nam jeden z wydawców  - radny Stefan Pastuszewski.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 13 grudzień 2012 12:49

13 grudnia roku pamiętnego

Na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego 13 grudni 1981 roku na terenie całej Polski wprowadzono stan wojenny. Zaostrzone zostały kary, zakazano zgromadzeń publicznych, wprowadzono godzinę milicyjną, a nieposłusznych internowano.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Dwa mandaty w Parlamencie Europejskim to nie musi być pewnik. Od frekwencji będzie zależeć pozycja kujawsko-pomorskiego

    7 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 53 przedstawicieli Polski. Ilu będzie dokładnie reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego? Możemy spekulować na podstawie sondaży, ale ostatecznie w skomplikowanej ordynacji nic nie jest pewne. Kluczową rolę może odegrać frekwencja.

  • Czołowi kandydaci w wyborach europejskich. Kim są i o co chodzi w tej idei?

    W pewnym sensie każdy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego będzie mógł w czerwcu wskazać, czy bliższa jest mu wizja polityczna Ursuli von den Leyen, czy Nicolasa Schmita, bądź Sandro Goziego. Problem w tym, że dla większości mieszkańców naszego województwa jedynym kojarzonym w tym gronie nazwiskiem jest szefowa KE Ursula von den Leyen, a dużą liczba osób czytających tę publikację pierwszy raz słyszy o czymś takim jak czołowi kandydaci. Idziemy w tym miejscu trochę pod prąd z polskim dyskursem politycznym, ale rolą mediów jest informowanie – a idea czołowych kandydatów wydaje nam się ciekawa.

Wiadomości z regionu