Jesteś tutaj: HomeNakielskiHemmerlng: Władze województwa powinny zauważyć zachód

Hemmerlng: Władze województwa powinny zauważyć zachód

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 22 styczeń 2013 13:57

O najważniejszych dla Kcyni problemach rozmawiamy z burmistrzem Piotrem Hemmerlingiem.

Przed tygodniem Urząd Marszałkowskim poinformował, że gmina będzie musiała zwrócić około 3 mln złotych (z odsetkami) dotacji na budowę systemu kanalizacyjnego.

 

Gdzieś to wisiało w powietrzu bo wiedzieliśmy, że instytucja była realizowana skandalicznie – mówi o błędach swojego poprzendika burmistrz Piotr HemmerlingNie jesteśmy jednak w tym czasie wstanie zwrócić tej kwoty, będziemy starali się przekonać władze wojewódzkie do opóźnienia okresu spłaty.

 

W ubiegłym tygodniu stanowisko do strategii rozwoju województwa wystosowały także ponad podziałami politycznymi organizacje młodzieżowe - Niestety, polityka prowadzona w ostatnich latach przez samorząd województwa nie wspierała tych więzów, gdyż próbowano na siłę tworzyć relacje w kierunku wschodnim. Doprowadziło to, między innymi, do marginalizacji powiatów: tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego oraz wpłynęło negatywnie na rynek pracy. Warto zauważyć, że co piąta osoba pracująca w powiecie nakielskim dojeżdża każdego dnia do Bydgoszczy. Pominięcie tego zjawiska prowadzi do tego, że nie zostaną zrealizowane najważniejsze założenia strategii przygotowywanej na lata 2014–2020 — walka z bezrobociem i migracja młodych ludzi do innych województw lub za granicę – napisali młodzi do marszałka.

 

Jestem oczywistym orędownikiem takiego podejścia do sprawy. My leżymy na pograniczu dwóch województw i dobra współpraca pomiędzy nimi jest dla nas niezmiernie ważna. Uważam, ze władze naszego województwa w większym stopniu powinny zauważyć zachodnią jego część – komentuje burmistrz.

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu