Jesteś tutaj: HomeNakielskiJasiakiewicz: Kolej do Kcyni bardziej potrzebna od BiT City

Jasiakiewicz: Kolej do Kcyni bardziej potrzebna od BiT City

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 23 styczeń 2013 15:48

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz na konferencji prasowej odniósł się do apeli Rad Miejskich w Kcyni, Szubinie i Nakle, które dążą do rewitalizacji linii kolejowych na terenie powiatu. Jasiakiewicz pozytywnie ocenił fakt zaangażowania się samorządów z powiatu nakielskiego w dążeniach o przywrócenie ruchu kolejowego.

Przewodniczący bydgoskiej rady zapowiedział, że w przyszłym tygodniu stanowisko popierające dążenia powiatu nakielskiego przyjmie Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Samorządy Kcyni i Szubina walczą o rewitalizację linii kolejowej nr 356, która może połączyć te gminy z Bydgoszczą i Poznaniem. Jasiakiewicz przyznał, że dla niego absurdem jest to, że inwestycje na linii 356 odbywają w Wielkopolsce bez przeszkód, tylko w kujawsko-pomorskim spotykają opór.

 

Natomiast radni z Nakła i Kcyni chcą, rewitalizacji linii kolejkowej łączącej te dwa miasta.

 

Na konferencji prasowej Roman Jasiakiewcz odniósł się do statystyk z których wynika, że Bydgoszcz naturalnie ma znacznie bliższe związki z Nakłem, Szubinem i Kcynią niż Toruniem. W jego opinii z tego powodu znacznie większe potrzeby występują w dobrym skomunikowaniu grodu nad Brdą z powiatem nakielskim niż realizowaniu kolejowego elementu BiT City.

 

Istnieje szansa, że dzisiejsza konferencja prasowa sprawi, że bydgoskie media szerzej zainteresują się tematyką linii kolejowej nr 356.

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu