Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 sierpień 2017

Środowiska lewicowe negatywnie oceniają inicjatywę uchwałodawczą Fundacji Pro – Prawo do Życia, która dąży do całkowitego zakazania w Polsce aborcji. W odpowiedzi składają swój projekt, który ma umożliwić całkowitą dowolność w przeprowadzaniu aborcji oraz wprowadzić refundację antykoncepcji. Jedną z twarzy tej inicjatywy jest zastępca prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Straty w samej tylko gminie Sośno to około 400 budynków mieszkalnych i 800 gospodarczych. Jest to zatem kilkukrotnie więcej niż w będącego na ustach większości mediów Rytla. W powiatach sępoleńskim i tucholskim przez kilka dni jeszcze nie będzie prądu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Do najbardziej poszkodowanych w wyniku ubiegłotygodniowych huraganów gmin należy Koronowo. Wczoraj minister Mariusz Błaszczak z bliska przyglądał się zniszczonym budynkom w Sitowcu i Dziedzinku. W przypadku tej drugiej miejscowości domownicy w ostatniej chwili opuścili pomieszczenie w którym zawalił się dach.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

W tym roku prezentacja pierwszego zespołu odbędzie się na Starym Rynku. Odbędzie się ona zatem dzień przed inauguracją rozgrywek A-klasy – w sobotę w Potulicach Zawisza podejmie GLKS Dobrcz.

Opublikowano w Sport

Wczoraj obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego, w którym w sposób szczególny pamiętaliśmy o Cudzie nad Wisłą. Dzień 15 sierpnia jest jednak tym momentem, w którym wspominamy wszystkich polskich żołnierzy, którzy na przestrzeni epok bronili i budowali pozycję Polski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według Instytutu Pamięci Narodowej w Inowrocławiu nadal funkcjonuje patron ulicy, który podlega ustawie o dekomunizacji. Chodzi o Leona Kruczkowskiego. Samorząd dekomunizacji powinien dokonać najpóźniej do 2 września.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu