Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 04 sierpień 2017

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała wczoraj o podpisaniu przez Andrzeja Dudę nowelizacji prawa wodnego. Zakłada ono utworzenie dodatkowego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, który odpowiedzialny będzie za rejon wodny Noteci.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 04 sierpień 2017 22:16

Wysoki poziom Brdy

Być może obfitsze opady miały wpływ na wyższy poziom Brdy w centrum Bydgoszczy niż zazwyczaj. Głównej przyczyny tego stanu szukać należy jednak już poza miastem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zadając sobie to pytanie przypomina mi się pewne zdarzenie z okresu przedwyborczego w 2014 roku, gdy grupa szanowanych bydgoszczan napisała do Romana Jasiakiewicza list otwarty, w którym chciano go przekonać do kandydowania na urząd prezydenta. Była to swego rodzaju żółta kartka dla prezydenta Rafała Bruskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed sobotnim meczem III rundy eliminacji Ligi Mistrzów kibice warszawskiej Legii zaprezentowali oprawę, o której zrobiło się głośno na całym świecie. Na nawiązującej do Powstania Warszawskiego instalacji pojawia się wizerunek polskiego dziecka któremu w głowę strzela SS-man. Dodatkowo pojawia się komunikat, że Niemcy zamordowali 160 tys. polskich cywilów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Aparaty pomagające strażakom oddychać, gdy narażeni są na działanie niebezpiecznych substancji mają ponad 20 lat. Najwyższa pora zatem na ich wymianę – będzie to możliwe dzięki wsparciu jakie Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej udzieli Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 04 sierpień 2017 08:24

W Warszawie podpisano umowę wartą 168 mln zł

Wczoraj w Ministerstwie Rozwoju podpisano umowy na dofinansowanie 10 zadań wspierających rozwój ekologicznego transportu publicznego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Uczestnikiem tego wydarzenia był prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który podpisał ważne dla nas dofinansowanie na rozbudowę sieci tramwajowej i zakup nowoczesnego taboru.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu