Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 22 marzec 2024

Liczący około kilometra Most Fordoński im. Rudolfa Modjrzejewskiego ma już swój wiek, dlatego prowadzone są analizy dotyczące jego modernizacji. Brany jest pod uwagę wariant jego poszerzenia o nowy most, co pozwoliłoby poszerzyć ruch samochodowy do dwóch pasów w każdym kierunku. Do akcji wkracza w tym miejscu posłanka Paulina Matysiak z lewicy, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Infrastruktury, która w piśmie do ministra podważa sens tej inwestycji. Parlamentarzystka reprezentuje okręg sieradzki w województwie łódzkim, ale jak widać chętnie by przemeblowała inwestycje bydgoskie..

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez Polskę przewija się kolejna fala protestów rolników, oczekują oni, że polski rząd w przyszłym tygodniu zablokuje zielony ład, tymczasem eksperci z Copernicusa alarmują, że styczeń i luty były na świecie najcieplejsze w historii. W dzisiejszym wydaniu powiemy też o sytuacji politycznej w Portugali po wyborach i unijnym akcie dotyczącym sztucznej inteligencji.

Opublikowano w Magazyn

Gościem naszej rozmowy przedwyborczej był Patryk Konsorki z Bydgoskiego Ruchu Miejskiego, który w tych wyborach nie kandyduje przez co rozmowa stała się w wielu kwestiach dość szczegółowa i merytoryczna, gdy kandydaci operują na co dzień bardziej ogólnikami.

Bydgoski Ruch Miejski kilka tygodni temu przedstawił swoje postulaty kierowane do kandydatów, samemu stając jednak na pozycji obserwatora tej kampanii wyborczej. Z BRM jako obserwatorem rozmawiamy o tych postulatach i o tym jak wygląda ta kampania wyborcza. Poruszamy takie kwestie jak: transport miejski, kolej aglomeracyjna, koncepcja tramwaju Bydgoszcz-Toruń.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 22 marzec 2024 10:00

Latający spodek na polu zrobił furorę

Medialnie był to w czwartek chyba bardziej popularny temat od dyskusji w Sejmie o rosyjskiej rakiecie, która faktycznie spadła pod koniec 2022 roku pod Bydgoszczą. Przejeżdżający przez Złotniki Kujawskie zauważyli na polu coś co przypomina UFO, wokół kręciły się osoby na biało i żółto, jakby chcieli uniknąć skażenia czymś co przyleciało z kosmosu. Była to jednak tylko akcja marketingowa.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 22 marzec 2024 06:07

Emeryt na czele bydgoskiego WORD

Z dniem 26 lutego Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy przestał kierować decyzją Zarządu Województwa Andrzej Gross, co uzasadniano jego osobistym wnioskiem o przejście na emeryturę. Cztery dni później, bo 1 marca Zarząd Województwa powołał nowego dyrektora którym został Andrzej Gross. Zbieżność nazwiska nie jest w tym wypadku przypadkowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu