Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 27 marzec 2024

W środę 27 marca Rada Miasta Bydgoszczy zebrała się najprawdopodobniej po raz ostatni przed wyborami - najprawdopodobniej bowiem radni lubią zaskakiwać wnioskami o obrady nadzwyczajne. Największe emocje na tej sesji budziło uchwalenie Ronda Unii Europejskiej oraz tematyka Bydgoszcz Informuje.

Opublikowano w Bydgoszcz

W związku z wyborami samorządowymi, które odbędą się 7 kwietnia br. informujemy, że 29 marca br. upływa termin składania wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania.

Opublikowano w Inowrocław

W wieku 72 lat, niemalże dokładnie w swoje urodziny zmarł ks. Roman Kneblewski. W Polsce przyjęta jest niepisana zasada, że o zmarłych pisze się dobrze, albo w ogóle – tylko czy musimy ją stosować przy tej postaci? Można sporo napisać dobrego o zmarłym, ale jak się uczciwie spojrzy, to trudno byłoby jednoznacznie krytykować jakiś element jego życiorysu. Mogą pojawiać się głosy, że był postacią budzącą kontrowersje – w dużej mierze wynikało to jednak z tego, że medialnie w jego wypowiedziach szukano sensacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca tej rekordowej kadencji – bo 5,5 letniej – Sejmiku Województwa pozostały już tygodnie, w praktyce w tym składzie już jednak żadna uchwała nie zostanie podjęta. Pytani przez nas radni o jej ocenę w zależności od tego czy są w koalicji czy w opozycji, albo chwalili poprawę wskaźników lub krytykowali to, że zmarnowano ostatnie 5 lat w tematach rozwoju kolei. Trudno byłoby nie przyznać jednak jednym i drugim racji.

Opublikowano w Regionalne

W kolejnej rozmowie przed wyborami do Sejmiku Województwa zapraszamy na rozmowę z radnym Rady Miasta Bydgoszczy Jarosławem Wenderlichem, szefem klubu radnych PiS, a w tym wyborach liderem listy PiS do sejmiku. Do niedawna Wenderlich był też wiceministrem w Kancelarii Premiera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu