Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 marzec 2024

W środę 6 marca odbyło się inauguracyjne posiedzenie Zespołu Parlamentarnego Ziemi Bydgoskiej – ma być on płaszczyzną do współpracy parlamentarzystów z okręgu bydgoskiego ponad podziałami politycznymi. Przewodniczącym zespołu został debiutujący poseł Włodzisław Giziński z Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj zaprezentowaliśmy wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej w Inowrocławiu, dzisiaj przygotowaliśmy zestawienie do Rady Powiatu Inowrocławskiego. O 27 mandatów radnych w 7 okręgach zabiegać będzie blisko 200 kandydatów.

Opublikowano w Inowrocław

Kwotą 24,1 mln zł z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) zostanie dofinansowana rozbudowa Opery Nova o czwarty krąg w ramach środków europejskich z nowej perspektywy finansowej UE. Ta inwestycja jest już realizowana i tak od kilku miesięcy, unijna dotacja sprawi, że wkład Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Bydgoszczy będzie mniejszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana wspólna deklaracja w sprawie ,,współpracy na rzecz doprowadzenia do ujęcia w planach realizacji sieci Kolei Dużych Prędkości w Polsce nowej linii realizowanej w najwyższym standardzie, z prędkością projektową 350 km/h, biegnącej od linii Warszawa/CPK – Trójmiasto przez Włocławek, Toruń do Bydgoszczy, z możliwością jej przedłużenia do Szczecina”. Deklaracja wyraża oczekiwanie, aby w planach budowy kolei dużych prędkości ująć linię kolejową o najwyższych parametrach, która zostanie poprowadzona przez największe miasta województwa kujawsko-pomorskiego oraz Piłę do Szczecina.

Opublikowano w Regionalne

Czeska policja zatrzymała kilka dni temu patostreamera Marka M. znanego pod speudonimem Czujny. Współpracował on między innymi z Kamratami, biorąc udział w antyukraińskich wiecach. Powodem zatrzymania było jednak znęcanie się nad młodą kobietą w ciąży. Marek M. nie raz występował u boku byłego bydgoskiego posła Pawła Skuteckiego, z którym poruszał się po Sejmie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kandydat na prezydenta poseł Łukasz Schreiber wraz z kandydatami Zjednoczonej Prawicy organizuje konferencje prasowe niemal co dwa dni – na niemal każdej pada zapowiedź jakiegoś punktu, który można nazwać programowym. Zapraszamy na zestawienie dotychczasowych zapowiedzi kandydata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu