Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 13 kwiecień 2024

Znamy już dobrze skład nowej Rady Miasta Bydgoszczy – okazuje się jednak, że w planach jest jeszcze jedna sesja w starym składzie, które odbędzie się 24 kwietnia. Nie została ona jeszcze formalnie zwołana, wiemy jednak, że prezydent Rafał Bruski chciałby nazwać nazwę kładki w przebiegu Mostu Uniwersyteckiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Aktywność Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju staje się coraz bardziej groteskowa, instytucja podległa Urzędowi Marszałkowskiemu za środki europejskie, które miały promować gospodarczo nasze województwo, zajmuje się w ramach swojej aktywności zakładami bukmacherskimi przed wyborami.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 13 kwiecień 2024 13:24

Kolejny wiadukt wymaga napraw

W ostatnim czasie byliśmy świadkami remontów kilku obiektów mostowych z powodu ich złego stanu. ZDMiKP szuka właśnie wykonawcy dla wzmocnienia belek nośnych wiaduktu kolejowego w przebiegu ulicy Szubińskiej, który biegnie nad linią kolejową nr 131 relacji Bydgoszcz – Inowrocław. Głównym powodem są stwierdzone uszkodzenia belek nośnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obwód wyborczy nr 18 z siedzibą przy ulicy Sardynkowej na Osowej Górze był chyba najbardziej wzorcowy w tych wyborach – prezydent Rafał Bruski uzyskał tutaj niecałe 53,5%, Łukasz Schreiber 27,7%, a Joanna Czerska-Thomas 13,8% - w przypadku ostatniej kandydatki to wynik o punkt procentowy wyższy niż ostatecznie. Pokazuje to, że rozpiętość w głosach kandydatów, w zależności od obwodów mocno się różni. Przełożyliśmy wyniki prezydenckie też na okręgi do Rady Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu