Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 17 kwiecień 2024

Według koncepcji poprzedniego rządu szybka kolej, czyli taka powyżej przynajmniej 250 km/hw miała być doprowadzona do okolic Włocławka, z Bydgoszczy trzeba by najpierw zatem dojechać około 100 km. W latach 2020-2021, gdy przyjęto te niekorzystne dla Bydgoszczy przebiegi, w kujawsko-pomorskim spółkę CPK reprezentował radny Konstanty Dombrowicz, były prezydent Bydgoszczy. Newsweek ujawnił w tym tygodniu apanaże, jakie z tego tytułu uzyskał.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powiat inowrocławski tworzy dziewięć gmin, z czego w aż pięciu w najbliższą niedzielę odbędzie się druga tura wyborów. Sporo uwagi poświęca się rywalizacji w mieście Inowrocławiu, przyjrzyjmy się tym razem jednak pozostałym miejscom.

Opublikowano w Inowrocław

Kujawsko-Pomorskie szuka wykonawcy, który opracuje dokumentację pozwalającą pozyskać dofinansowanie z Krajowego Programu Odbudowy na zakup autobusów elektrycznych. Z ogłoszenia wiemy, że jest zamiar zakupu 15 pojazdów. Powstaje jednak pytanie – czy będą to autobusy jeżdżące w barwach różnych przewoźników, czy jest to dedykowane Kujawsko-Pomorskiego Transportowi Samochodowi z Włocławka? W tej sprawie znaleźć może urzeczywistnienie przysłowie, że diabeł tkwi w szczegółach.

Opublikowano w Regionalne
środa, 17 kwiecień 2024 11:56

Wokół Emilianowa budowany jest negatywny PR

Nowy dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Lucjan Zwolak na konferencji prasowej winił byłe kierownictwo z PiS za niegospodarność. Wśród przykładów tej niegospodarności wskazuje powołanie w czerwcu 2020 roku spółki Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo. Z przedstawionej narracji, która trafiła do mediów branżowych wynika, że spółka nie realizuje swojego celu jakim jest budowa terminalu, ale jedynie generuje koszty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Awarie biletomatów w bydgoskiej komunikacji miejskiej zdarzają się może i sporadycznie, ale zawsze wchodząc do autobusu lub tramwaju jest ryzyko, że spotkamy się z tym problemem. Stanowisko ZDMiKP w tej sprawie jest dość jasne – niedziałający biletomat nie zwalnia z obowiązku posiadania biletu. Ostatnio uprawomocnił się wyrok krakowskiego sądu, który wskazuje, że jest zupełnie inaczej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Fitch Rating potwierdził w kwietniu na poziomie BBB+ (oraz dla Polski ocenę AA+) - agencja potwierdza, że na stabilność oceny finansów Bydgoszczy spory wpływ miała reforma Polskiego Ładu, która obniżyła wpływy samorządów. Zdaniem Fitch należy ostrożnie patrzeć na planowany wzrost zadłużenia, głównie inwestycjami finansowanymi przez Unię Europejską.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31