Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 21 kwiecień 2024
poniedziałek, 22 kwiecień 2024 00:40

Arkadiusz Fajok prezydentem Inowrocławia

Równe 57% głosów otrzymał w drugiej turze Arkadiusz Fajok, co w liczbach bezwględnych wynosi 12 tys. i 488 głosów. Tym samym został wybrany na prezydenta Inowrocławia. Pełniący te obowiązki Wojciech Piniewski uzyskał ponad 3 tys. mniej głosów. Wyniki wyborów oficjalnie poznaliśmy około 30 minut przed północą, choć już po 21:30 były pierwsze sygnały wskazujące na zwycięstwo Fajoka.

Opublikowano w Inowrocław

Z danych cząstkowych wynika, że w Białych Błotach wybory wygrała Magdalena Maison, przewaga jest na tyle duża, iż mało prawdopodobnej jest utrzymanie się u władzy Dariusza Fundatora. W Osielsku na pewność musimy chwilę poczekać, ale wszystko wskazuje, że era Wojciecha Sypniewskiego dobiegnie końca, bowiem po zliczeniu głosów z blisko 30% obwodów wygrywa Janusz Jedlińśki.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 21 kwiecień 2024 21:49

Inowrocław najprawdopodobniej czeka zmiana

Na oficjalne albo przynajmniej szczątkowe wyniki wyborów prezydenckich w Inowrocławiu jeszcze trochę musimy poczekać - informacje jakie docierają do nas z obwodów wskazują, że widoczna jest wyraźna przewaga Arkadiusza Fajoka nad pełniącym obowiązki prezydenta Wojciechem Piniewskim. Jeżeli te wyniki potwierdzą się w więszości obwodów to będzie oznaczało dużą zmianę polityczną w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Osoba o zaawansowanym stopniu niepełnosprawności może bezpłatnie parkować w strefie płatnego parkowania, w znacznie mniejszym stopniu niepełnosprawności może bezpłatnie jeździć autobusami. Nie ma to jednak znaczenia na parkingach typu Park&Ride – tam niepełnosprawni muszą płacić jak wszyscy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu