Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 05 kwiecień 2024
sobota, 06 kwiecień 2024 00:03

Kampania wyborcza dobiegła końca

Od północy obowiązuje cisza wyborcza – zakazana jest agitacja, w praktyce również media nie mogą pisać o kandydatach. Cisza wyborcza powinna zakończyć się w niedzielę po godzinie 21, gdy zakończy się głosowanie i poznamy sondażowe wyniki wyborów. My przygotowaliśmy krótkie podsumowanie tej kampanii z perspektywy Portalu Kujawskiego.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiejsze wydanie Przeglądu zagranicznego będzie nieco szybsze, z uwagi na spore emocje polityczne w Polsce spowodowane niedzielnymi wyborami, szanując Wasz czas staramy się przyśpieszyć przedstawienie wybranych tematów z Europy.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 05 kwiecień 2024 18:17

Ostatnie akordy kampanii wyborczej w Bydgoszczy

Do zakończenia kampanii wyborczej zostało mniej niż sześć godzin – ostatnie godziny to po stronie głównych bydgoskich komitetów wyborczych podsumowania. Bydgoska Prawica zaprezentowała ,,Plan Schreibera”, Trzecia Droga przypomniała najważniejsze założenia, a Rafała Bruskiego przyjechał poprzeć poseł Dariusz Joński.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed rokiem Unia Europejska postawiła sobie jeszcze bardziej ambitne cele klimatyczne – do 2040 roku redukcja CO2 powinna wynieść 40% w stosunku do 2005 roku, co pozwoli do 2050 roku osiągnąć pełną neutralność klimatyczną. Cel dla Polski z uwagi na naszą zamożność to niecałe 18%. Czy Bydgoszcz do 2040 roku powinna dążyć jedynie do redukcji o 18%, czy postawić sobie znacznie ambitniejsze cele? Zapytaliśmy w ostatnich pytaniach kandydatów na urząd prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Wielką Sobotę (30 marca) Inowrocławiem wstrząsnęła informacja o śmiertelnym potrąceniu przed sklepem Netto przy ulicy Świętego Ducha. W południe kierująca samochodem osobowym 62-latka śmiertelnie potrąciła 2 latka. Sprawę wyjaśnia prokuratura, a interesuje się nią też opinia publiczna. W szczególności istotne dla bezpieczeństwa w przyszłości będzie ustalenie przyczyn tragedii.

Opublikowano w Inowrocław

Podróżowanie po Europie jest w obecnych czasach o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze niż miało to miejsce zaledwie przed kilkoma dekadami. Trudno się temu dziwić: mamy dostęp do komfortowych pojazdów, otwartych granic oraz przede wszystkim autostrad i dróg ekspresowych. Co jednak istotne, niektóre państwa pobierają opłaty za przejazd autostradą (w formie winiet lub odcinkowych poborów). Kiedy tak się dzieje? W których krajach można poruszać się autostradą bezpłatnie?

Opublikowano w Polecane

Odpady komunalne, zużyte opony, beczki, mausery – to tylko niektóre odkrycia Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w województwie kujawsko-pomorskim. Sprawa ma związek z dużym śledztwem które możemy właściwie nazywać, że dotyczy mafii śmieciowej.

Opublikowano w Regionalne

Wybory samorządowe to spore przedsięwzięcie, bo w praktyce mamy do czynienia aż z trzema/czeterema oddzielnymi wyborami – wybieramy: prezydentów miast, radnych wojewódzkich, radnych miejskich i niekiedy też radnych powiatowych (w przypadku Bydgoszczy miasta na prawach powiatu radni mają obie te kompetencje). Te wybory są jednak wyjątkowo skomplikowane za sprawą – bo poszczególne siły polityczne na różnym szczeblu kandydują w różnych wariantach. Dlatego ostatniego dnia kampanii wyborczej przygotowaliśmy poradnik.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek ze Starego Rynku pod Bazylikę przeszedł Marsz Papieski dla uczczenia św. Jana Pawła II. Puszczano z głośników archiwalne wypowiedzi polskiego papieża, muzykę religijną, a także wznoszono okrzyki ku chwale św. Jana Pawła II. Wydarzenie było okazją dla uczestników do wyrażenia swoich emocji, ale pokazuje jednocześnie, że sacrum przegrywa coraz mocniej z marszami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu