Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 04 czerwiec 2024

Nadal nie mamy jasnej deklaracji – kiedy hala targowa przy ulicy Magdzińskiego zostanie ponownie otwarta? Były zapowiedzi, że konkrety pojawią się w ubiegłym tygodniu i coś się pojawiło – nowa nazwa ,,Gwar foodhall” oraz filmik na Facebook-u, z którego można wywnioskować, że powstanie manufaktura pierogów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedziele 9 czerwca w życie wejdzie półroczna korekta rozkładów jazdy – z tego powodu należy się spodziewać kilku minutowych korekt w godzinach odjazdów pociągów. Podróżni, którzy będą wybierać się z Bydgoszczy do Warszawy muszą liczyć z większymi zmianami – będzie o jeden pociąg więcej do Warszawy Centralnej kosztem Warszawy Gdańskiej. Zmienią się też czasy podróży.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tegoroczny Ster na Bydgoszcz odbędzie się już niedługo bo w dniach 22 i 23 czerwca, żeby napisać o nim coś więcej będzie jeszcze czas, ale zaraz po tym wydarzeniu rozpocznie się prestiżowe wydarzenie World Canals Conference pierwszy raz w Polsce, a dokładnie w Bydgoszczy. Word Canals Conferencje, które wędruje z kontynentu na kontynent można uznać za światowy szczyt kanałów i śródlądowych dróg wodnych. Głównym organizatorem wydarzenia jest międzynarodowa organizacja Inland Waterways International.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę europejczycy rozstrzygną o tym jaki będzie układ sił w nowym Parlamencie Europejskim, ale już po wyborach rozpoczną się polityczne negocjacje w sprawie nowej Komisji Europejskiej. Wśród polskich nazwisk, które mają największe szansę jest polityk z regionu Radosław Sikorski – obecnie polski minister spraw zagranicznych.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 04 czerwiec 2024 14:45

Szymon Łepski wiceprezydentem Inowrocławia

Prezydent Inowrocławia Arkadiusz Fajok powołał na funkcję wiceprezydenta Szymona Łepski, w przeszłości wiceburmistrza Pakości. Łepski będzie pierwszym wiceprezydentem w Inowrocławiu od jesieni, bowiem prezydent Ryszard Brejza odchodząc do senatu odwołał zastępców, natomiast rządzący później miastem pełniący obowiązki prezydenta nikogo nie powoływali.

Opublikowano w Inowrocław

W grupie Polska Press należących do PKN Orlen trwa obecnie proces wyłaniania w drodze konkursów nowych redaktorów naczelnych. Pierwsze oddziały Polska Press wyłoniły już nowych stałych szefów redakcji, w tym bydgosko-toruńska obejmująca takiego tytuły jak Gazeta Pomorska, Express Bydgoski i Nowości Toruńskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z inicjatywy Nowego Bursztynowego Szlaku została wydana w języku angielskim publikacja pt. ,,Polish Maritie Ports; Hinterland”, promująca potencjał logistyczny Polski północnej. Publikacja jest wspólną promocją: Portu Gdynia, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, terminalu Bydgoszcz-Emilianowo oraz Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu