Jesteś tutaj: HomeInowrocławSzymon Łepski wiceprezydentem Inowrocławia

Szymon Łepski wiceprezydentem Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 04 czerwiec 2024 14:45
Szymon Łepski wiceprezydentem Inowrocławia Fot: UM Pakość

Prezydent Inowrocławia Arkadiusz Fajok powołał na funkcję wiceprezydenta Szymona Łepski, w przeszłości wiceburmistrza Pakości. Łepski będzie pierwszym wiceprezydentem w Inowrocławiu od jesieni, bowiem prezydent Ryszard Brejza odchodząc do senatu odwołał zastępców, natomiast rządzący później miastem pełniący obowiązki prezydenta nikogo nie powoływali.

 

- Mam świadomość, że jest to ogromna odpowiedzialność, duże wyzwanie. Dużo obowiązków i pracy, które zamierzamy wykonać na rzecz mieszkańców – powiedział na konferencji prasowej Szymon Łepski, w czasie której prezydent Fajok go oficjalnie przedstawił. Szymon Łepek to na pewno samorządowiec z doświadczeniem, w Pakości najpierw był sekretarzem gminy, później wiceburmistrzem u dwóch kolejnych burmistrzów. Wymieniali się zatem burmistrzowie, ale polegali na tym samym zastępcy. Wiceburmistrzem Łepski był przez około 8,5 toku. W Pakości wiceburmistrzem był do końca 2021 roku, gdy został powołany na prezesa SIM ,,KZN Bydgoski”, samorządowej spółki której zadaniem była budowa mieszkań.


Prezydent Fajok poinformował, że na razie nie podjął decyzji czy będzie drugi wiceprezydent, jak to było za czasów prezydenta Brejzy - Być może docelowo też tak będzie – powiedział.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu