Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 listopad 2013
wtorek, 19 listopad 2013 21:31

Dowódca powróci do Wielkopolski

 Tuż po zakończeniu świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy 95 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Tegoroczne obchody będą wyjątkowe za sprawą ekshumacji i ponownego pochówku w Akropolu Bohaterów kpt. Pawła Cymsa, jednego z dowódców powstania, który wyzwolił Kujawy.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 19 listopad 2013 18:25

,,Moim pragnieniem było zostać matką”

Dzisiaj rano przedstawiliśmy smutną wieść o śmierci Marianny Popiełuszki, matki błogosławionego księdza Jerzego oraz honorowej obywatelki województwa.  W czerwcu gościła ona w Toruniu i Bydgoszczy. Jednym  z elementów tej wizyty była audycja w Radiu Maryja.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 19 listopad 2013 16:23

PO proponuje Most Uniwersytecki

W przyszłą środę Rada Miasta Bydgoszczy będzie głosować nad zmianą mostu, który łączyć będzie ulicę Wojska Polskiego z Ogińskiego. Według wstępnych planów nosić on miał nazwę mostu im. Lecha Kaczyńskiego, ta nazwa budziła jednak kontrowersje, stąd też część radnych chce ją zmienić.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę Zawisza Bydgoszcz w ramach rundy rewanżowej T-Mobile Ekstraklasy podejmie Widzew Łódź. Z tego meczu nie cieszą się jednak wszyscy bydgoszczanie, którzy obawiają się wystąpienia dość dużych dla nich utrudnień.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po burzliwych dyskusjach udało się ostatecznie przegłosować w Strasburgu budżet Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Za jego przyjęciem głosowało 537 posłów, przeciw było 125. W tych latach UE planuje wydać 960 mld euro, z tego do Polski trafi około 73 mld euro.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj w inowrocławskim ratuszu odbyła się uroczystość inauguracji XI kadencji Rady Miejskiej Inowrocławia. Młodzi radni odebrali mandaty i wybrali prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Opublikowano w Inowrocław

Parlamentarzyści PiS zgodnie uważają, że obecny rząd nie jest wstanie zbudować drogi ekspresowej S-5. Podobne zdanie wyrażają ich koledzy z SLD i TR. Realizację tej inwestycji obiecywał w Bydgoszczy minister Sławomir Nowak, po jego dymisji mamy właściwie taką sytuację, że nie mamy specjalnie od kogo upominać się realizacji tej inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Istnieje duża szansa, że dojdzie od porozumienia w sprawie zamiany Młynów Rothera na inne miejskie nieruchomości, pomiędzy ratuszem a skandynawską firmą Nordic Development. W praktyce oznaczać może to, że niszczejące młyny zostaną zagospodarowane i nie będą szpecić starówki, developer natomiast na swoje potrzeby zagospodarował by nieruchomości, które szpecą inne części Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 listopad 2013 11:56

Zmarła Marianna Popiełuszko

NSZZ Solidarność informuje, że w Szpitalu Miejskim w Białymstoku zmarła Marianna Popiełuszko, matka błogosławionego księdza Jerzego, honorowa obywatelka województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30