Tag: linia nr 201

Wpis

Pierwszy przetarg na Magistralę Węglową unieważniony. Zdaniem PKP nie wpłynie to na termin zakończenia zadania

W tym roku przypada 90. rocznica oddania do użytku całej Magistrali Węglowej, jej północny odcinek od Bydgoszczy do Portu Gdynia przejść ma dużą modernizację wartą prawie 10 mld zł, póki co terminy zakończenia inwestycji tylko się wydłużają. Pod koniec października PKP PLK poinformowało o unieważnieniu pierwszego przetargu na prace budowlane, z powodu błędów formalnych. adminwww.joomshaper.com/

Fot: Narodowe Archiwum Cyfrowe
Wpis

Nie uda się zmodernizować Magistrali Węglowej przed końcem 2027 roku

90. lat temu oddano do użytku Magistralę Węglową, jej budowa była odpowiedzią na wojnę celną z Niemcami, Polska postawiła bowiem na eksport morski przez port w Gdyni. Zbudowana wówczas infrastruktura do dzisiaj odgrywa kluczową rolę, od kilku lat mówi się o modernizacji linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz z Gdynią, czyli dawnej magistrali węglowej....

Wpis

Ruszył przetarg na kluczowej dla naszego regionu linii kolejowej

Węzeł Logistyczny Bydgoszcz ma potencjał na bycie jednym z ważniejszych węzłów w Europie, żeby jednak tak się stało konieczna jest poprawa skomunikowania z portami morskimi w Gdańsku i w Gdyni. Modernizacja linii kolejowej nr 201 jest zapowiadana od dawna jako wielki projekt, dopiero jednak kilka dni temu ruszył pierwszy ważniejszy przetarg. adminwww.joomshaper.com/