Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczWładze Koronowa przyszły na spotkanie z wicepremierem, czy odmieni to los plaży w Samociążku?

Władze Koronowa przyszły na spotkanie z wicepremierem, czy odmieni to los plaży w Samociążku?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 04 maj 2023 08:29

W piątek 28 kwietnia Enea zakończyła akcję i dokonała wyboru podmiotu, który zakupi teren plaży w Samociążku. Do tej pory teren plaży był ogólnodostępny, stąd też mieszkańcy przeciwko zamiarowi sprzedaży nieruchomości podmiotowi prywatnemu protestowali, jak tłumaczyli Enea to własność Skarbu Państwa, czyli wszystkich Polaków. Teoretycznie Enea może jeszcze tę aukcję unieważnić, na co liczy lokalna społeczność.

Do tej aukcji ostatecznie nie przystąpiła gmina Koronowo, bowiem radni nie zgodzili się na zaciągnięcie kredytu na ten cel. Również w piątek w Bydgoszczy odbył się wiec polityczny Prawa i Sprawiedliwości z udziałem wicepremiera, a zarazem ministra aktywów państwowych, któremu podlega Enea, Jacka Sasina. Na to spotkanie udał się burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski oraz grupa mieszkańców Samociążka, która po oficjalnym spotkaniu odbyła rozmowę z wicepremierem Sasinem. Zaapelowali oni do wicepremiera o zainterweniowanie w tej sprawie.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu