Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 kwiecień 2016

Po piątkowym I czytaniu, inicjatywa obywatelska utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy skierowana została do Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, gdzie będą toczyły się dalsze prace, przed II czytaniem. Prezydent Rafał Bruski zaprasza komisję, do odbycia wyjazdowego posiedzenia w Bydgoszczy, aby parlamentarzyści mogli zobaczyć na własne oczy lokalną specyfikę.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 04 kwiecień 2016 23:00

W Sejmie idą zmiany dla dziennikarzy

Od kilku tygodni przestrzeń pomiędzy gabinetami marszałków w sejmie jest zamknięta dla dziennikarzy. Niewykluczone jednak, że to dopiero początek zmian do których zdeterminowany jest marszałek Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski. Opozycja zarzuca wprost próbę ograniczania wolności mediów. Sprawa jednoczy właściwie wszystkich dziennikarzy.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek Port Lotniczy Bydgoszczy gościł połączone komisje Rady Miasta Bydgoszczy. Była to okazja do rozmowy radnych z prezesem Tomaszem Moraczewskim na temat perspektyw rozwoju lotniska oraz do pochwalenia się poczynionymi już inwestycjami. Tych jednak zbyt wiele nie było, z powodu ograniczonych środków unijnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 04 kwiecień 2016 16:52

Dorota Jakuta odchodzi z PO

Już po piątkowej debacie w sejmie radna wojewódzka nie kryła się z zamiarem, iż najprawdopodobniej opuści szeregi Platformy Obywatelskiej. Przyczyną tej decyzji ma być odwrócenie się partii od ideałów, poprzez negatywny stosunek liderów wobec obywatelskiej inicjatywy utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. W jej ślady mogą pójść kolejni działacze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu