Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 listopad 2023
niedziela, 12 listopad 2023 00:21

Czy lokalna Lewica dąży do anarchii w kraju?

Politycy od pewnego czasu prześcigają się w apelach do rządu PiS o szybką dymisję, w środę przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim politycy Nowej Lewicy z posłem Krzysztofem Gawkowski zaapelowali do wojewody Mikołaja Bogdanowicza, aby ten jako pierwszy podał się do dymisji - Spotykamy się tutaj, żeby zaapelować i powiedzieć: panie wojewodo niech pan zrobi pierwszy krok, niech pan pokaże rządowi jako przedstawiciel władzy rządowej terenie, że czas na dymisję – artykułował polityk Nowej Lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, centrum Bydgoszczy udekorowane zostało w biało-czewonych flagach, nie brakowało też przechodniów z flagami. Czuć było świąteczny nastrój. Główne bydgoskie uroczystości z uwagi na remont Placu Wolności odbywały się w Katedrze.

Opublikowano w Bydgoszcz

11 listopada co roku obchodzimy Święto Niepodległości, choć jest to data bardziej umowna, można odnieść wrażenie, że głównie wynikająca z kultu Józefa Piłsudskiego, bowiem jak spojrzymy na następujące po listopadzie 1918 roku wydarzenia, to sporo musiało się jeszcze wydarzyć, aby móc zacząć świętować. Z racji jednak tego, że umówiliśmy się, że co roku świętujemy 11 listopada, to dzisiaj obchodzimy Święto Niepodległości. Odzyskanie pełnej suwerenności przez polskie stało się możliwe, z uwagi na sprzyjające wydarzenia geopolityczne o których chciał dzisiaj wspomnieć.

Opublikowano w Regionalne

11 listopada żyjemy Świętem Niepodległości – jest to też rocznica śmierci dwóch wielkich bydgoszcan Andrzeja Szwalbe i Leona Barciszewskiego. O tym pierwszym pamiętamy dzisiaj szczególnie, bowiem powoli dobiega końca Rok Andrzeja Szwalbe ustanowiony przez Radę Miasta Bydgoszczy. W tym roku w lokalnej przestrzeni publicznej pojawiło się sporo jego życiorysów, zatem żeby ich nie powielać skupmy się na jego myślach, które są warte, aby szczególnie w tym roku je przypominać, bo często są nieznane lub bardzo nieznane. Dzisiaj zapraszamy rozważania pt. ,,Miasto skazane na wielkość”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu