Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 styczeń 2024
czwartek, 25 styczeń 2024 00:19

WizzAir zaparkuje w Bydgoszczy swoje samoloty

Silnik turbinowy montowany w samolotach Airbus A320neo zawiera wadliwe podzespoły, z tego też powodu producent musi sprawdzić wszystkie znajdujące się w obiegu samoloty i w razie potrzeby dokonać wymiany części – szacuje się, że problem dotyka 3 tys. samolotów, węgierskie linie lotnicze WizzAir mają w swojej flocie około 30 A320neo, z tego też powodu przewoźnik został zmuszony do tymczasowego zrezygnowania z 10% lotów na czas uziemienie Airbusów. Ważną rolę w tej operacji odegra bydgoskie lotnisko.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę radni Jacek Tarczewski i Grzegorz Olszewski zakleili fragment zabytkowej tablicy na budynku ratusza informujący o wyzwoleniu w 1945 roku Inowrocławia przez Armię Czerwoną. Dokładnie rocznica tego wydarzenia przypadła 21 stycznia. Pełniący funkcję prezydenta Wojciech Piniewski od opinii konserwatora zabytków uzależnia dalsze działania.

Opublikowano w Inowrocław

Według Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobą kierującą Polskim Radiem Pomorza i Kujaw jest likwidator Eryk Hełminiak – związany z redakcją sportową dziennikarz. Bydgoski Sąd Rejonowy nie zgodził się już jednak z tym, że prezes Jolanta Kuligowska-Roszak została odwołana. Sąd stwierdził jednocześnie, że uprawnienia likwidatora są mniejsze niż prezes Kuligowskiej-Roszak. Mamy zatem obok siebie wciąż urzędującą prezes i dwa nazwiska likwidatorów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie zgadzają się narzucane przez Brukselę wymogi ugorowania oraz domagają się większej kontroli i restrykcji wobec płodów rolnych importowanych z Ukrainy. W całej Polsce w środę odbywały się protesty rolników, nie uderzały one jednak w polski rząd, a można wręcz odnieść wrażenie, że wspierały resort rolnictwa w negocjacjach z Komisją Europejską. Na Kujawach protest zorganizowano pod Złotnikami Kujawskimi, na skrzyżowaniu krajowej 25. z drogą wojewódzką na Gniewkówiec.

Opublikowano w Regionalne

Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej, której absolwenci odnoszą międzynarodowe sukcesy, to jedna z największych inwestycji finansowanych przez rząd na terenie Bydgoszczy w ostatnich latach. Na otwarcie nowego kampusu poczekamy jeszcze dobre dwa lata, ale za nami ważny moment tej inwestycji – we wtorek odbyło się symboliczne powieszenie wiechy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ustawowa definicja zabytków wskazuje, że są to dzieła minionej epoki, których zachowanie leży w interesie społecznym. Trudno tę definicję zastosować do zabytkowych autobusów, które świadczą przewozy na zlecenie MZK, gdzie trzy pojazdy są eksploatowane na regularnych liniach. Zabytkowe pojazdy są własnością prywatnego stowarzyszenia i nie podlegają takim rygorom jak budynki, ale jak pokazują komentarze z mediów społecznościowych sprawa budzi kontrowersje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu