Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 10 luty 2024

,,Bydgoszcz polska stolica NATO” - to tytuł spotu promocyjnego, który ma powstać z okazji 25-lecia Polski do NATO. Wystąpić mają w nim pracownicy jednostek NATO działających w Bydgoszczy, w tym Centrum Szkolenia Sił Połączonych oraz koniecznie prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trudno zliczyć ile to już kadencji Osielskiem rządzi wójt Wojciech Sypniewski, który w listopadzie skończył 67-lat. Koalicja Obywatelska dla której Osielsko w wyborach parlamentarnych zawsze jest jednym z bastionów chce wesprzeć radnego oraz przedsiębiorcę Janusza Jedlińskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę w Toruniu obradowała Rada Wojewódzka Platformy Obywatelskiej, która zatwierdziła listy do Sejmiku Województwa. Listę w okręgu obejmującym Bydgoszcz otworzy wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, natomiast w powiecie bydgoskim, tucholskim i świeckim radny wojewódzki Jarosław Katulski. Najprawdopodobniej do Sejmiku Województwa nie wystartuje radny Roman Jasiakiewicz, były prezydent Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zainteresowanie używanymi samochodami jest coraz większe, przez co na początku tego roku – po raz pierwszy od dłuższego czasu – zmniejszyła się liczba oferowanych na sprzedaż aut z drugiej ręki. Wyższa była za to ich cena – średnio o 1 tys. zł w porównaniu do grudnia ub.r. Pierwsza trójka najpopularniejszych modeli, podobnie jak typy napędów, pozostała niezmienna: prym wiodą diesle i silniki benzynowe. Sukcesywnie rośnie natomiast popularność aut hybrydowych i takich często poszukują kierowcy. Z kolei segment elektryków, choć pozostaje stosunkowo niewielki, odnotował w ubiegłym roku ponaddwukrotny wzrost liczby ofert.

Opublikowano w Magazyn

W piątek w całej Polsce odbywały się protesty rolników, do samej Bydgoszczy przyjechało ponad 600 ciągników, doszło do eskalacji i nawet palenia opon. Wojewoda Michał Sztybel zadeklarował przekazanie postulatów protestujących do ministra rolnictwa, który z uwagi na inne odbywające się tego dnia protesty w Polsce wyraził już stanowisko.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu