Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 23 luty 2024

Coraz trudniejsze relacje polsko-ukraińśkie z powodu kryzysu na polskim rynku zboża, co przełożyło się na masowe protesty rolników, zapowiedź premiera Donalda Tuska, że świat zachodni przygotowuje się na negatywne scenariusze w Ukrainie - to główne tematy dzisiejszego Przeglądu Zagranicznego. Powiemy też o studniówce przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 23 luty 2024 15:04

Zmiany u steru inowrocławskiej policji

Komenda Powiatowa w Policji w Inowrocławiu ma nowego szefa. Nowym komendantem został insp. Robert Olszewski. Podobnie jak w przypadku wymiany komendanta wojewódzkiego, odchodzący komendanci przeszli na emeryturę.

Opublikowano w Inowrocław

Od najbardziej skrajnej grupy lewicowej z Razem, przez były działaczy Kukiz15, na byłym kandydacie Konfederacji skończywszy, do tego była liderka Nowoczesnej w Bydgoszczy. Tak według naszych nieoficjalnych informacji będą wyglądać listy Trzeciej Drogi do Rady Miasta Bydgoszczy. Sprawą wciąż otwartą jest to, czy wystawiona zostanie kandydatka na prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

Opublikowano w Regionalne

Wieloletniego samorządowca, w tym byłego prezydenta Bydgoszczy nie zobaczymy w tych wyborach na listach wyborczych co oznacza, że za kilka tygodni przestanie być radnym województwa. O fakcie wycofania się z polityki sam zainteresowany poinformował na Facebook-u.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu