Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 25 luty 2024

Przeszło pięć miesięcy trwała obrona wzgórza Monte Cassino w 1944 roku, obrońcy pod dowództwem nazistowskich generałów Heinricha von Vietingoffa oraz Fridolina von Sengera broniąc wzgórza bronili aliantom drogę do Rzymu. Kontyngenty z całego świata nie były wstanie zdobyć wzgórza, dopiero 19 maja Polacy pod wodzą generała Władysława Andersa zdobyli wzgórza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jest to pytanie oczywiście retoryczne, bo byłoby nieetyczne redagować artykuły i jednocześnie kandydować z list jakiegoś komitetu, chcę jednak pokazać, dlaczego wiele osób które mogłyby wnieść dużo pozytywnych elementów do Rady Miasta czy Sejmiku Województwa, nie jest zainteresowanych kandydowanie. Można by to już na wstępie puentować, że dzisiaj bycie radnym to żaden prestiż.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podsumowanie ostatnich wydarzeń w Bydgoszczy i w regionie w formie klipu filmowego.

Opublikowano w Regionalne

W Kotomierzu w gminie Dobrcz nieznani sprawcy wysypali kukurydzę z wagonów pociągu towarowego. Najprawdopodobniej była to kukurydza pochodzenia ukraińskiego, być może nawet nielegalne w Polsce. Za tym incydentem mogą stać rolnicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu