Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 26 luty 2024

Zależne od Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu bydgoskie Collegium Medicum od wielu lat chciało utworzyć w Bydgoszczy stomatologię – nowy wydział to w praktyce rozwój dla uczelni. Temat odżył kilka tygodni temu, a jutro może zapaść ważna decyzja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trudno byłoby, w przypadku wizyty ministra odpowiedzialnego za szkolnictwo wyższe Dariusza Wieczorka nie poruszyć obaw jakie pojawiły się wokół wydziału lekarskiego, jaki planuje uruchomić już na jesień Politechnika Bydgoska. Dziennikarze nie musieli jednak o to pytać, bowiem minister Wieczorek sam uznał, że warto o tym powiedzieć.

Opublikowano w Bydgoszcz

W maju przypadnie 20.rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, na koncert nie trzeba będzie jednak czekać aż tak długo, bowiem odbędzie się on 7 marca na Hali Widowiskowo-Sportowej – jakby nie patrzeć w trakcie kampanii wyborczej.

Opublikowano w Inowrocław

Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Opublikowano w Regionalne

Politechnika Bydgoska należała do uczelni, na których poprzedni szef resortu odpowiedzialnego za szkolnictwo wyższe gościł najczęściej. Po zmianie rządu, nowy minister Dariusz Wieczorek odwiedził tę uczelnie jako jedną z pierwszych, a okazją do wizyty była rozbudowa bazy sportowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla prof. Jacka Woźnego to ostatnie tygodnie w roli rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, którym jest od 2016 roku. Dwie czteroletnie kadencję to jednak maksimum jakie pozwala na pełnienie funkcji rektora, dlatego nie może on ubiegać się już o kolejne lata. Przed tygodniem prof. Woźny był obecny na konferencji popierającej kandydaturę Rafała Bruskiego na prezydenta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu