Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 08 luty 2024

Lata 2018 i 2019 były jedynymi w historii bydgoskiej lotniska, gdy obsłużono ponad 400 tys. pasażerów, na 2020 rok liczono na przekroczenie symboliczne 500 tys, ale te plany pokrzyżowała pandemia. Ubiegły rok zbliżył nas do 400 tys., tej granicy nie udało się jednak przekroczyć. Jest plan ponownego spróbowania przekroczenia 500 tys. pasażerów już w tym roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Spór między byłymi zastępcami Ryszarda Brejzy, którzy stanął przeciwko sobie w wyborach to dominujący temat w inowrocławskiej polityce. Przed tygodniem kierujący inowrocławskim magistratem Wojciech Piniewski zarzucał Ewie Koman, iż ta może być członkiem zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nie do końca legalnie. W tym tygodniu Koman zrezygnowała z tej funkcji.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 08 luty 2024 14:35

Bydgoszcz potrzebuje debaty o CPK

Ostatnie dni dużo uwagi w Polsce poświęca się dyskusji o przyszłości CPK – w środę pół miliona osób obejrzało na ,,Kanale Zero” na YouTube debatę o tym projekcie, a dzisiaj w ramach informacji bieżącej odbyła się debata w Sejmie. Zważywszy na to, że elementem projektu CPK też szybka kolej, w tej debacie brakuje głosów o przebiegu szybkiej kolei przez kujawsko-pomorskie, choć propozycja poprzedniego rządu była w naszym regionie krytykowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z prognozy badającego preferencje wyborcze Marcina Palade wynika, że wybory do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, jest to na tyle sensacyjna prognoza, że przez ostatnie kilka kadencji PiS nigdy nie wygrał tutaj wyborów. W praktyce jednak ta prognoza potwierdza, że kluczową rolę w samorządzie wojewódzkim nadal będzie odgrywać Koalicja Obywatelska.

Opublikowano w Regionalne

W środę Rada Miejska Nowej Lewicy w Bydgoszczy zdecydowała o tym, że kandydaci tej formacji na bydgoskich radnych wystartują z listy Koalicji Obywatelskiej, w zamian za to Lewica nie wystawi pierwszy raz swojego kandydata na prezydenta. Z naszych informacji wynika, że na dzisiaj nie ma uzgodnień z KO odnośnie miejsc na listach, czyli bydgoska Nowa Lewica trochę jakby wzięła kota w worku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu pisaliśmy o naszym sporze z amerykańskim podmiotem TuneCore toczonym za pośrednictwem YouTube o to czy ten podmiot ma prawa do przypisywania sobie własności polskiej pieśni patriotycznej ,,Boże coś Polskę”. Uznaliśmy udział w tym sporze za konieczny z powodów symbolicznych. Kilka dni temu TuneCore zajęło stanowisko wycofując swoje roszczenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu