Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 20 marzec 2024

Średnia temperatura w lutym w Polsce wynosiła 5,7 stopnica C, luty był cieplejszy niż bywają marce (na podstawie średniej wieloletniej). Instytut Copernicus wskazuje, że tegoroczny styczeń i luty były rekordowo ciepłe, jednocześnie bijąc na alarm.

Opublikowano w Regionalne

Do blokady węzła w Białych Błotach nie doszło bowiem zgody na to nie wyraził wójt. Rolnicy zgłosili natomiast w trybie uproszczonym wielogodzinne zgromadzenie w ramach którego ciągniki powolnie przejechały kilka razy od węzła S5 do ronda turbinowego, co spowalniało ruch. Był to jednodniowy protest – nie będzie zatem kontynuowany w kolejnych dniach jak w Tryszczynie, gdzie mamy zapowiedź protestu przynajmniej do niedzieli.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku lat Dziennik Gazeta Prawna opracowuje ranking najbardziej wpływowych prawników danego roku. Dzisiaj DGP ogłosiła wynika za 2023 rok – wygrała Dorota Brejza, żona europosła Krzysztofa Brejzy. Prestiżowe wyróżnienie Doroty Brejzy ma pośrednio związek z aktywnością polityczną jej męża, ale doceniono bezpośrednio jej aktywność.

Opublikowano w Inowrocław

Rozpoczynające się dzisiaj protesty bezpośrednio na terenie Bydgoszczy się nie odbywają, nie oznacza to jednak, że miasto nie odczuwa ich skutków. Właściwie od Pawłówka do Osielska droga ekspresowa S10 jest nieprzejezdna. Rolnicy blokują też drogę krajową nr 25 w okolicach Tryszczyna, w tym także skrzyżowanie ze zjazdem na drogę wojewódzką do Bożenkowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jako trzecią rozmowę prezentujemy przeprowadzoną z kandydatką na prezydenta Bydgoszczy Joanną Czerską-Thomas, obecnie wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy. Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Planowo zablokowana jestdroga krajowan nr 25 na węźle w Tryszczynie. Raczej nie zanosi się na wjazd rolników do Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Listę Bydgoskiej Prawicy w okręgu nr 1 (Osowa Góra, Czyżkówko, Miedzyń, Wilczak, Smukała, Opławiec i Piaski) zamyka radny klubu PiS Bogdan Dzakanowski. W ostatnich dniach na tych osiedlach pojawiło się dość sporo dość sporych jego materiałów wyborczych – czytelnicy zwracają nam jednak uwagę, że w żaden sposób na nich radnych nie utożsamia się z Bydgoską Prawicą. Pojawia się też podejrzenie, że może dochodzić do naruszenia przepisów wyborczych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu