Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 22 marzec 2024

Liczący około kilometra Most Fordoński im. Rudolfa Modjrzejewskiego ma już swój wiek, dlatego prowadzone są analizy dotyczące jego modernizacji. Brany jest pod uwagę wariant jego poszerzenia o nowy most, co pozwoliłoby poszerzyć ruch samochodowy do dwóch pasów w każdym kierunku. Do akcji wkracza w tym miejscu posłanka Paulina Matysiak z lewicy, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Infrastruktury, która w piśmie do ministra podważa sens tej inwestycji. Parlamentarzystka reprezentuje okręg sieradzki w województwie łódzkim, ale jak widać chętnie by przemeblowała inwestycje bydgoskie..

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez Polskę przewija się kolejna fala protestów rolników, oczekują oni, że polski rząd w przyszłym tygodniu zablokuje zielony ład, tymczasem eksperci z Copernicusa alarmują, że styczeń i luty były na świecie najcieplejsze w historii. W dzisiejszym wydaniu powiemy też o sytuacji politycznej w Portugali po wyborach i unijnym akcie dotyczącym sztucznej inteligencji.

Opublikowano w Magazyn

Gościem naszej rozmowy przedwyborczej był Patryk Konsorki z Bydgoskiego Ruchu Miejskiego, który w tych wyborach nie kandyduje przez co rozmowa stała się w wielu kwestiach dość szczegółowa i merytoryczna, gdy kandydaci operują na co dzień bardziej ogólnikami.

Bydgoski Ruch Miejski kilka tygodni temu przedstawił swoje postulaty kierowane do kandydatów, samemu stając jednak na pozycji obserwatora tej kampanii wyborczej. Z BRM jako obserwatorem rozmawiamy o tych postulatach i o tym jak wygląda ta kampania wyborcza. Poruszamy takie kwestie jak: transport miejski, kolej aglomeracyjna, koncepcja tramwaju Bydgoszcz-Toruń.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 22 marzec 2024 10:00

Latający spodek na polu zrobił furorę

Medialnie był to w czwartek chyba bardziej popularny temat od dyskusji w Sejmie o rosyjskiej rakiecie, która faktycznie spadła pod koniec 2022 roku pod Bydgoszczą. Przejeżdżający przez Złotniki Kujawskie zauważyli na polu coś co przypomina UFO, wokół kręciły się osoby na biało i żółto, jakby chcieli uniknąć skażenia czymś co przyleciało z kosmosu. Była to jednak tylko akcja marketingowa.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 22 marzec 2024 06:07

Emeryt na czele bydgoskiego WORD

Z dniem 26 lutego Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy przestał kierować decyzją Zarządu Województwa Andrzej Gross, co uzasadniano jego osobistym wnioskiem o przejście na emeryturę. Cztery dni później, bo 1 marca Zarząd Województwa powołał nowego dyrektora którym został Andrzej Gross. Zbieżność nazwiska nie jest w tym wypadku przypadkowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu