Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 23 marzec 2024

Po raz 12. zostanie zaprezentowane w Fordońskiej Dolinie Śmierci Misterium Męki Pańskie, przy czym edycja z każdego roku jest. I choć odwołuje się do przedstawienia tej samej zapisanej w Piśmie Świętym męki Jezusa Chrystusa i późniejszego jego zmartwychwstania, to mamy też co roku inny wątek współczesny. Zatem dzisiaj widzowie będą mieli na pewno niespodziankę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyprodukowanie przez bydgoską PESA pierwszej w Europie lokomotywy wodorowej to powód do dumy. Póki co jednak na naszym kontynencie tabor wodorowy wykorzystywany jest incydentalnie. Kiedy ma szansę się to zmienić? Eksperci przewidują, że będzie musiało minąć jeszcze kilka lat, nim takie pociągi pojawią się w naszym kraju. Kierunek zmian wydaje się być jednak nieunikniony, zwłaszcza że kolejne kraje stawiają na taki napęd i testują lub inwestują w lokomotywy wodorowe. Również analitycy rynkowi przewidują, że zainteresowanie takimi pojazdami będzie dynamicznie rosło. W latach 2025–2035 nastąpi około dziesięciokrotny wzrost wartości ich rynku.

Opublikowano w Regionalne

Budowa nowoczesnej hali lekkoatletycznej w kompleksie Zawiszy, wraz z częścią strzelniczą to długo oczekiwana sportowo w Bydgoszczy inwestycja. W pewnym sensie jest ona obiecana w związku ze sukcesami bydgoskich lekkoatletów na arenie międzynarodowej, gdyż istniejąca hala lata swoje świetności ma już dawno za sobą. W środę nastąpiło otwarcie ofert w przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Natalia Sońska to jedna z bardziej ambitnych polskich pisarek, która zdążyła zbudować markę swojego nazwiska wśród czytelniczek. Wydana jesienią ,,Świąteczna piosenka” to kolejne jej dzieło – łatwo się domyśleć, że jest to romans. W tym wypadku historia może do najbardziej ambitniejszych nie należy, ale czytelniczki chwalą sobie to dzieło pomimo przewidywalności – bo miło się je czyta.

Opublikowano w Magazyn

Problem ten występuje jak długo poruszamy się tramwajami i samochodami – źle zaparkowany pojazd uniemożliwia przejazd tramwajowi, jego pasażerowie są w kropce, a wzywanie lawety wymaga sporo czasu. ZDMiKP podjął nową formułę walki z tym zjawiskiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu