Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 30 marzec 2024

Była jedną z najpopularniejszych aktorek okresu powojennego, a wśród występujących w Teatrze Polskim w Bydgoszczy najpopularniejszą. Mowa o Wandzie Rucińskiej, która urodziła się w 1919 roku w Łęczycy, a zmarła w 2006 roku w Sopocie, ale to na bydgoskich scenach teatralnych odnosiła największe sukcesy. W środę Rada Miasta Bydgoszczy jej imieniem nazwała Teatr Kameralny, formalnie najmłodszą bydgoską instytucję kultury bo powołaną w 2019 roku, ale historycznie nie do końca – bo Teatr Kameralny działał w przeszłości w latach 1926-1988.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 30 marzec 2024 15:34

Do poczytania w okreśie świątecznym

Tak jak w każde święta, kiedy zazwyczaj jest trochę czasu na nadrobienie zaległych lektur, przygotowaliśmy zestawienie naszych publikacji, którymi warto się zainteresować. Zdajemy sobie sprawę, że teraz tego czasu na wytchnienie, za sprawą intensywnego czasu kampanii wyborczej, może być mniej, ale chwila spokoju się każdemu przyda.

Opublikowano w Magazyn

Opracowana i opatentowana w 1935 roku przez Amerykanów Monopoly stała się najbardziej popularną grą planszową na świecie – do dzisiaj powstały na oficjalnej licencji setki wariacji tej gry, w Polsce popularna w latach 80-tych i 90-tych była naśladująca Monopoly gra Eurobusiness. Na jesień najprawdopodobniej zagramy w bydgoską Monopoly.

Opublikowano w Bydgoszcz

Silne poparcie dla Ukrainy w Europie sprawia, że politycy prezentujący odmienną wizję nie mają przestrzeni na próby wykorzystywania prorosyjskich postaw w kształtowaniu polityki zagranicznej. Badania naukowców z Uniwersytetu w Exeter przeprowadzone w kilkunastu europejskich krajach wskazują, że poparcie dla Ukrainy i polityki skupiającej się na pomocy zaatakowanemu krajowi jest szerokie, ale najsilniejsze w państwach mających doświadczenia z polityką Kremla w czasach Związku Radzieckiego. Najsilniejsza polaryzacja nastrojów w Europie jest zauważalna w kwestii ewentualnego przystąpienia Ukrainy do Paktu Północnoatlantyckiego.

Opublikowano w Regionalne

Radny Bogdan Dzakanowski od dwóch sesji nie był widziany na obradach, ostatni raz gdy uczestniczył to paradował w opasce ,,Polski Walczącej”, podobną do tej jaką nosili uczestnicy Powstania Warszawskiego. W Biurze Rady Miasta słyszymy, że przekłada zwolnienia lekarskie, nie ma już natomiast problemów, aby co tydzień w soboty organizować wiece pod Urzędem Wojewódzkim, gdzie polski rząd nazywany jest ,,huntą Tuska”. Dwa tygodnie temu na parkingu urzędowym rozpalono grilla i częstowano sympatyków kiełbasą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu