Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 marzec 2024

Po 10 marca pociągi na trasie Bydgoszcz Główna – Warszawa Centralna mają pobić nowy rekord – 2 godzin i 56 minut – czytamy w komunikacie PKP PLK. W praktyce mówimy jednak tylko o jednym takim połączeniu dziennie, a nowy rekord zostaje ustanowiono o tylko 3 minuty. To jednak nie jedyne zmiany pomiędzy Bydgoszczą i Warszawą.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 04 marzec 2024 17:38

Inflacja wyraźnie wyhamowuje

Ceny produktów i usług wciąż rosną, ale jak pokazują dane GUS podsumowujące styczeń nie jest to już taki wzrost jak jeszcze kilka miesięcy temu, gdy inflacja rok do roku wynosiła kilkanaście procent. W styczniu ceny produktów i usług były średnio o 3,9% wyższe niż przed rokiem.

Opublikowano w Regionalne

W piątek policjanci z wykorzystaniem systemu ITS przyjrzeli się nowopowstałemu przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Sułkowskiego i Czerkaskiej. Stwierdzono 72 wykroczenia popełnione przez pieszych, co daje wykroczenie średnio co kilka minut. Sporą grupę osób łamiących przepisy stanowili seniorzy, którzy w starciu z samochodem stanowią największą grupę ryzyka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada ostatni dzień na rejestracje kandydatów na radnych – może to zadziwiać, ale oficjalnie na temat kandydatów nie wiemy za dużo. Pełną listę przedstawiło bowiem jedynie Prawo i Sprawiedliwość – gdzie nie jest powiedziane, że mandat zdobędą kandydaci związani z Inowrocławiem, czy nawet Kujawami Zachodnimi.

Opublikowano w Inowrocław

Najważniejszym wydarzeniem politycznym tego weekendu w Bydgoszczy jest potwierdzenie startu Joanny Czerskiej-Thomas na urząd prezydenta, którą oficjalnie w niedziele poparła Trzecia Droga. Entuzjazm z pojawieniem się alternatywy dla Koalicji Obywatelskiej i Bydgoskiej Prawicy może jednak ostudzić pojawienie się wśród kandydatów osoby, która w pandemii propagowała pseudonaukę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od momentu rozpoczęcia działać kampanijnych minęło już trochę czasu, na tyle wystarczająco, że wyklarowały się kluczowe dla dwóch wiodących komitetów priorytety w przekazie. Dzisiaj do walki włącza się też Trzecia Droga, która wystawi kandydatkę na prezydenta - zaprezentowane w niedzielę listy mogą budzić rozczarwoanie u osób, które liczyly na poważną alternatywę wobec Rafała Bruskiego i Łukasza Schreibera, mamy bowiem egzotyczną mieszankę od skrajnej lewicy po byłego asystenta posła Brauna, który chciał leczyć COVID-19 amandatyną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu