Bruski: Bydgoszczanie będą dumni z Młynów Rothera



Fot: Robert Sawicki / UMB

Fot: Robert Sawicki / UMB

Czas tzw. ,,lockdownu”, gdy z powodu koronawirusa spowolniła gospodarka, nie przełożył się zbytni ona postęp prac w Młynach Rothera, stąd też przez ostatnie miesiące wewnątrz obiektu, który powoli jest już wykańczany, zmieniło się wiele. Jedną z ciekawostek Młynów będzie największa kaskadowa fontanna w Polsce, na tarasach, z widokiem na Wyspę Młyńską.


– Nie mam wątpliwości, że bydgoszczanie są dumni z tej inwestycji – mówi prezydent Bydgoszczy. – Odzyskujemy nie tylko cenny zabytek architektury przemysłowej. Ta inwestycja to również finał rewitalizacji Wyspy Młyńskiej. Liczę, że nowy Park Kultury będzie jedną z największych atrakcji dla osób odwiedzających Bydgoszcz. Jednocześnie rozpoczynając to zadanie od początku stawiamy na to, by obiekt był jak najszerzej dostępny dla bydgoszczan, zachęcał do spędzania wolnego czasu na Wyspie Młyńskiej – dodaje Rafał Bruski.

 

 

Cały obiekt składający się ze Spichrza Zbożowego (od strony Brdy), Spichrza Mącznego (od strony ul. Mennica) i łączącego je młyna przechodzi kompleksową rewitalizację. Młyny Rothera mają szansę stać się uzupełnieniem dla docenianej przez gości Bydgoszczy Wyspy Młyńskiej. Rozpoczęło się już układanie podłogi na tarasie widokowym, który być może stanie jednym z bardziej urokliwych miejsc w Bydgoszczy. A zapowiadana okazała fontanna może to wrażenie jeszcze bardziej potęgować.

 

– Na pewno we wrześniu będziemy mówić już o tych szczegółowych koncepcjach i już nie tylko pomysłach, ale też rozwiązaniach. Równolegle pracujemy nad programem. Też we wrześniu zaprosimy do konsultacji wybranych elementów programu, czyli tego, co się ma w tej przestrzeni dziać – zapewnia Sławomir Czarnecki, Dyrektor Parku Kultury.

 

Nasz materiał z wizyty w Młynach na początku czerwca:

{youtube}OpCXxsBRLPg{/youtube}