Ponad 6 tys. uczniów inowrocławskich szkół usłyszało dzisiaj symboliczny ostatni dzwonek. Rozpoczęły się wakacje

Fot: UM Inowrocław

Fot: UM Inowrocław

W inowrocławskich 12 szkołach podstawowych wakacje rozpoczęło dzisiaj 4295 uczniów, do tego dochodzi 4773 uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu inowrocławskiego, których większość ma siedzibę w Inowrocławiu, co pozwala nam mówić, że w Inowrocławiu wakacje rozpoczęło ponad 6 tys. uczniów.

 

– Koniec roku szkolnego to czas podsumowań przed dwumiesięczną przerwą od nauki. Gratuluję osiągniętych wyników, zrealizowanych celów, zawiązanych przyjaźni, radośnie spędzonych chwil. Jesteście na mecie kolejnego szczebla edukacji, rozwińcie skrzydła i dajcie się porwać Waszym pasjom. Przed Wami długo wyczekiwane wakacje, w które życzę słonecznej pogody i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku, by zebrać siły na nowy rok szkolny – powiedział podczas uroczystego zakończenia roku prezydent Arkadiusz Fajok. W Inowrocławiu w tym roku uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w Szkole Podstawowej nr VIII.

Przedstawiciele władz powiatowych, które odpowiadają za szkolnictwo na poziomie ponadpodstawowym, główne zakończenie roku szkolnego obchodzili w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Inowrocławiu.