Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa 22 tygodnie poznamy projekt nowego dworca

Za 22 tygodnie poznamy projekt nowego dworca

Napisane przez  Ł.R. / rynek-kolejowy.pl Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 czerwiec 2013 12:40

Polskie Koleje Państwowe wybrały ofertę konsorcjum trzech firm, które mają teraz 22 tygodnie na przygotowanie projektu kompleksowej przebudowy dworca PKP w Bydgoszczy.

Tak jak wczoraj pisaliśmy, bydgoski dworzec nie zostanie rozebrany, ja zakładała pierwotna koncepcja, lecz poddany gruntownej przebudowie, gdyż w innym wypadku nie uda się w terminie wykorzystać dotacji z Unii Europejskiej.

 

Dziś możemy powiedzieć, że będzie to inny dworzec – zapowiada na łamach portalu rynek-kolejowy.pl Piotr Ciżmowski z zarządu PKP SA – Bydgoszczanie będą z niego dumni – dodaje.

 

Za 22 tygodnie opracowane mają zostać 3 koncepcje, z których zostanie wybrana wiodąca po konsultacji z władzami miasta. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec obecnego roku rozpoczną się już prace budowlane.

 

Umowa z konsorcjum podpisana zostanie za niecałe 10 dni, jest to bowiem okres, w którym inni uczestnicy przetargu mogą złożyć protest na jego rozstrzygnięcie. 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu