Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUTP symbolicznie opuszcza Kordeckiego

UTP symbolicznie opuszcza Kordeckiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 grudzień 2020 08:29
UTP symbolicznie opuszcza Kordeckiego Fot: UTP

We wtorek sfinalizowana została transakcja sprzedaży gmachu przy ulicy przeora Kordeckiego – nieopodal Placu Poznańskiego, który przez ostatnie lata użytkował Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Nowym nabywcom zostało Ministerstwo Obrony Narodowej. Władze UTP od wielu lat dążyły do pozbycia się tej nieruchomości, wcześniej o zbyciu obiektu rozmawiano m.in. z Samorządem Województwa.

Polityka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego dąży przede wszystkim do konsolidacji wokół kampusu w Fordonie. Pozyskane środki ze sprzedaży będą wykorzystane, przy dotacji ministerialnej, do rozbudowy kampusu przy ulicy Kaliskiego. Rozproszenie budynków uniwersyteckich po całym mieście niosło niedogodności, głównie związane z dojazdami pracowników i studentów, stąd też taki nacisk na konsolidację.

 

Rektor UTP prof. Marek Adamski w obecności przedstawicieli Rejonowego Zarządu Infrastruktury (reprezentującego wojsko) symbolicznie zdjął z budynku przy ulicy Kordeckiego tabliczkę informującą o obiekcie uczelnianym.

 

UTP nadal posiada obiekt nieopodal Ronda Bernardyńskiego czy w Śródmieściu. W powiecie nakielskim funkcjonuje zakład doświadczalny Uniwersytetu w Minikowie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu